Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Retro digitálna kamera vám prináša ducha Super 8-čiek

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
21. 1. 2020
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Super 8mm filmové kamery dokázali naraz nasnímať iba tri minúty záberov a tie navyše boli zrnité a blikali. Pokiaľ patríte medzi tých, ktorí to považujú za dobré umelecké vlastnosti, mohla by vás zaujať nová retro digitálna kamera s názvom Fragment 8.

Retro digitálnu kameru Fragment 8 vytvorila spoločnosť Lofty Factory Z Hongkongu a je navrhnutá tak, aby naraz nakrútila až dve minúty videa v rozlíšení 720p. Popri tom vydáva kamera úplne nefunkčný bzučiaci zvuk, ktorý simuluje motorček v starej kamere Super 8. Nakrútené zábery potom môže používateľ exportovať cez port USB vo formáte MP4 alebo GIF a použiť ich na okamžité online zdieľanie.

Retro digitálna kamera Fragment 8.

V závislosti na tom, ako autentické vlastnosti záberov chcú používatelia mať, môžu si zvoliť snímanie rýchlosťou buď 9 alebo 24 snímok za sekundu. Vývojári tiež tvrdia, že kamera Fragment 8 kopíruje „zrnitosť a vyblednuté farebné tóny“, ktoré boli charakteristické pre pôvodný film.

Po stránke dizajnu so svojim hliníkovo / ABS / koženou kombináciou materiálov vyzerá Fragment 8 skoro ako pôvodná Super 8mm kamera. Má dokonca nastaviteľnú „vežu s objektívmi“, no miesto toho, aby ponúkla používateľom tri rôzne ohniskové vzdialenosti, tri otočné objektívy poskytnú hviezdny filter, efekt viac-snímkového kaleidoskopu a takzvaný radiálny filter s ostrými hranami.

Retro digitálna kamera Fragment 8.

Veža je odnímateľná, takže kamera sa dá používať aj s bežným objektívom. Kamera má 17 mm uchytenie, takže používatelia si môžu podľa svojich potrieb vymeniť požadovaný kompatibilný objektív. O napájanie sa postará lítium-iónová batéria, no nie je informácie o jej výdrži na jedno nabitie.

Nová retro digitálna kamera Fragment 8 je momentálne súčasťou start-up kampane na portáli Kickstarter, kde sa dá získať za 600 HKD (približne 69,50 EUR). Distribúcia prvých kusov pre podporovateľov kampane je naplánovaná na máj 2020.

Retro digitálna kamera Fragment 8.

Podobné články