Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Výber technologických zaujímavostí - Techpedia NEWS 158

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
19. 5. 2020
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

V krátkom video bloku vám prinášame technologické zaujímavosti a inovácie, ktoré si pre nás prichystali vedci, vývojári a výrobcovia z celého sveta.

Pandémia COVID-19 prerušila nielen návštevy múzeí, ale aj obľúbené cestovanie po svete. Mnoho ľudí sa už preto teraz teší na to, kedy sa opatrenia na celej zemeguli zmiernia, až uvoľnia, a presúvanie medzi krajinami bude opäť na dennom poriadku. Do tej doby si treba aspoň zaobstarať poriadnu výbavu cestovateľa. No a do tej rozhodne patrí aj inovatívna medzinárodná nabíjačka. V istých rozmeroch je menšia ako kreditná karta a okrem nabíjania si prináša aj množstvo ďalších funkcií.

Pod názvom Nucleus Powerhub sa ukrýva údajne najmenší cestovný adaptér a zároveň dátový hub na svete. Základom je univerzálna nabíjačka, ktorá umožňuje jednoduchú výmenu adaptérov pre rozdielne elektrické zásuvky v Európe, USA, vo Veľkej Británii, v Austrálii a v Číne. Nabíjačka využíva najnovšiu technológiu Gálium Nitrid, vďaka ktorej dosahuje maximálny nabíjací výkon 85 wattov a má energetickú účinnosť až 93 percent. Dokáže nabíjať až tri zariadenia naraz.

K nabíjačke sa pripája druhá časť zariadenia, ktorú predstavuje dátový hub. Ten obsahuje jeden port USB 3.1 Typu C, dva porty USB 3.0, čítačku SD kariet, čítačku TF kariet a 4K HDMI port, cez ktorý si môže používateľ prepojiť notebook s externým monitorom alebo televízorom. Celé zariadenie váži len 129 gramov a rozmerovo, aspoň čo sa týka dĺžky a výšky, je menšie ako kreditná karta.