Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Výber technologických zaujímavostí - Techpedia NEWS 167

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
24. 6. 2020
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

V krátkom video bloku vám prinášame technologické zaujímavosti a inovácie, ktoré si pre nás prichystali vedci, vývojári a výrobcovia z celého sveta.

Vyzerá to tak, že drony dostávajú stále viac priestoru. Nie však len v spotrebiteľskom segmente, ale práve naopak v tom profesionálnom. Aj záchranárske zložky už zistili, ako im moderné technológie dokážu pomáhať. No a práve svet dronov má v tomto smere nový prírastok. Zaujímavé zariadenie dokáže vo vzduchu vydržať dlhšie. Aj vďaka precíznejším kamerám tak zvyšuje šance pri záchranných akciách.

Profesionálny dron Matrice 300 RTK z dielne čínskeho výrobcu DJI je navrhnutý pre letecké inšpekcie, mapovanie či pátracie a záchranné misie. Vo vzduchu vydrží pracovať až 55 minút na jedno nabitie batérie, pričom dosahuje maximálnu rýchlosť letu 23 metrov za sekundu. Displej, integrovaný v diaľkovom ovládači, poskytne operátorovi pohľad z kamery dronu a zároveň zobrazuje údaje o rýchlosti a výške.

Matrice 300 RTK disponuje šesťsmerovým systémom pre vyhýbanie sa prípadným prekážkam, ktorý má detekčný rozsah 40 metrov. Do výbavy dronu sa dajú pridať aj nové kamery s motorizovaným stabilizátorom zo série Zenmuse. Model H20 získal 20 megapixelový objektív s 23-násobným hybridným optickým priblížením, 12 megapixelový širokouhlý objektív a laserový zameriavač. Model kamery H20T pridáva k tejto konfigurácii aj termálnu kameru.