Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Scout RX1 spraví špinavú prácu za vás

Scout RX1 spraví špinavú prácu za vás
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
6. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Ide totiž o robotický autonómny vysávač od spoločnosti Miele, ktorý jednoducho položíte na podlahu a on si vďaka množstvu senzorov a čistiacim rotujúcim kefám riadi celé upratovanie úplne sám. Na tlačovej konferencii v Turecku, ktorá sa konala ohľadom septembrovej výstavy IFA v Nemecku, o tom zisťoval viac náš šéfredaktor Ľubo Straka.

Na tohtoročnej IFE v septembri nebude v oblasti domácich spotrebičov chýbať ani spoločnosť  Miele. Tá sa pochváli aj svojím vlastným robotickým vysávačom RX1 Scout. Ten čistí podlahu pomocou turbo kefy a dvoch predných kefiek, ktoré tvoria dlhé vlákna. Kefy pritom rotujú a pomocou sacieho systému tak vysávač zberá špinu a nečistoty z podlahy, do zbernej nádoby. Aby vysávač pracoval autonómne, pozostáva zo senzorov, ktoré ho riadia. Na prednej strane ich má sedem. Fungujú ako ochrana pred narážaním do nábytku. V tomto zmysle je však i poistený gumeným nárazníkom, ak by k stretu predsa len došlo. Ďalšie senzory sú na spodnej strane, ktoré ho ochránia pred pádom zo schodov. 

Samostatný domáci vysávač Scout RX1

Okrem toho vlastní i kameru, ktorá sníma strop a používa ju vlastne na mapovanie prostredia. Vďaka nej si vie zapamätať a zaznamenať, ktoré oblasti už vyčistil a ktoré ho ešte len čakajú. Smart navigácia spolupracuje s gyroskopom. Ten sa stará o presné pohyby a systematické čistenie, vďaka čomu nevynechá vysávač žiaden kúsok podlahy. Na vysávanie si môžete zvoliť jeden z piatich čistiacich režimov. Zariadenie sa dá ovládať aj pomocou diaľkového ovládača. Po skončení každého upratovania sa vysávač vráti zase na svoje pôvodné miesto. Scout RX1 obsahuje lítium-iónovú batériu a na jedno nabitie vydrží pracovať asi dve hodiny. Za ten čas vám vyčistí asi 148 metrov štvorcových.