Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Changhong vstúpil s novým TV do éry 5K

Changhong vstúpil s novým TV do éry 5K
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
6. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Čínsky výrobca Changhong predstavil na veľtrhu Canton Fair zakrivenú TV, ktorá je doteraz najväčšia na svete, no aby to neostalo iba pri krivkách, televízor vybavil rozlíšením až 5K (5,120 x 2,160 pixelov). A nie je to hudba budúcnosti – televízor je už v predaji.

Canton Fair je známy čínsky veľtrh, o čom svedčí aj počet jeho usporiadaní. Tento ročník bol totiž už 115ty v poradí. Zaujímavým ho spravil určite aj jeden z domácich výrobcov, Changhong, ktorý predstavil najväčší zakrivený televízor na svete s uhlopriečkou 105 palcov. Jeho označenie je 105Q1C. Tým však nekončil. Pozornosť strhol na seba i vďaka 5K UHD rozlíšeniu, ktoré disponuje až 5,120 x 2,160 pixelmi a frekvenciou 240 Hz. Zaručuje tak plynulý obraz. Changhong stavil aj na netradičné formátové pomery a svoju vlajkovú loď sa rozhodol dať do formátu 21:9. Snáď netreba pripomínať, že spomínané zakrivenie i rozlíšenie prinášajú nevídaný zážitok z pozerania filmov.

Okrem obrazu ostrého ako britva sa predstavia aj mnohé funkcie Smart a operačný systém má na starosti Android verzie 4.2. Televízor sa ovláda pomocou aplikácie v smartfóne a ovládanie spolupracuje i s rôznymi inými aplikáciami v oblasti inteligentných domácností. Televízne vysielanie či film si tak hravo budete môcť pozrieť na zosynchronizovanom smartfóne alebo tablete.