Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Kam smeruje Grundig a jeho produkty?

Kam smeruje Grundig a jeho produkty?
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
6. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Nemecká spoločnosť Grundig patrí už viacero desaťročí k známym výrobcom elektroniky, no pritom sa vždy venovala všeobecne skôr výrobe domácich spotrebičov, vrátane televízorov. S rastúcimi požiadavkami i dopytom po elektronike ako takej sa však presúva aj do celej oblasti bielej techniky. Celý zámer vyrozprával nášmu šéfredaktorovi Ľubovi Strakovi priamo v Turecku na tlačovej konferencii jeden z vedúcich spoločnosti Grundig, Christian Struck.

"Už minulý rok sme do oblasti bielej techniky umiestnili na trh asi milión výrobkov. Je to aj jeden z dôležitých cieľov na tohto ročnej výstave IFA. Máme pripravenú široké produktové portfólio. Asi 300 rôznych vecí. Pre každý sektor máme okrem toho pripravené špeciálne novinky," vraví Christian Struck.

Novinky z bielej techniky sú zacielené na minimálnu spotrebu energie, ale aj nízku hlučnosť. V oblasti malých domácich spotrebičov sa chystajú nové fény, ale aj žehličky na vlasy s novými technológiami vyrovnávania vlasov. Na IFE bude možné uvidieť od Grundigu televízory s UHD rozlíšením, smart TV a ich spojenie s audio zariadeniami. Využíva sa tu najmä technológia NFC.

"V rámci bielej techniky sa snažíme naozaj dosiahnuť minimálnu spotrebu energie. Na to je však potrebné využitie množstva technológií. Demonštrácia toho, ako sme to zvládli, bude tiež jednou z hlavných vecí na IFA 2014."

Tak ako všetci výrobcovia v súčasnosti aj samotná spoločnosť má fabriky po celom svete, napríklad v Rumunsku alebo v Číne. Najväčšia fabrika na výrobu televízorov je zase v Turecku. Všetko sa však riadi zo sídla v Nemecku, kde je i vedenie. Bude teda zaujímavé sledovať ako sa západ postará o riadenie kvality aj na diaľku.