Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Sony Cyber-shot RX100 III: Zrkadlovka v menšom vydaní

Sony Cyber-shot RX100 III: Zrkadlovka v menšom vydaní
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
23. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Nový prírastok do rodiny Sony zaujme určite i náročných fotografov – napriek svojmu útlejšiemu výzoru. Obsahuje snímač Exmor R CMOS typu 1.0, ktorý má rozlíšenie 20,1 efektívnych mpx a dosahuje vysokú svetelnosť. Spolu s objektívom Zeiss-Sonnar T* 24-70mm s clonovým číslom F1,8-2,8 je dobrou alternatívou mohutnejších zrkadloviek.

Fotoaparát vlastní odolné hliníkové telo a vylepšený objektív Zeiss Vario-Sonnar T 24-70mm F1,2-2,8, ktorý sa postará o širšie zábery s vyššou svetelnosťou – nerobia mu problém rozľahlejšie portréty, ale ani detailnejšie portrétové zábery. Pomocou nízkeho clonového čísla F2,8 na teleskopickom konci spektra a dobrej svetelnosti sa dosiahne nielen výraznejšia hĺbka ostrosti, ale aj kratší expozičný čas.

Cyber-Shot RX100 III obsahuje i vysoko kontrastný vysúvateľný hľadáčik s technológiou OLED Tru-Finder. Je tu praktický senzor, ktorý rozozná blízkosť oka a automaticky prepne medzi hľadáčikom a displejom. Podsvietený obrazový snímač Exmor R CMOS typu 1.0 má rozlíšenie 20,1 efektívnych mpx a procesor Bionz X je 3-krát rýchlejší a potláča refrakciu a zabezpečí vyššiu kvalitu fotky pri vysokom čísle clony. Ako novinka sa v Cyber-shote prvýkrát objaví podpora XAVC S formátu umožňujúca záznam full HD videa s kvalitou 50 mbps s minimálnym šumom. S režimom XAVC sa dá nahrať HD video s rýchlosťou až 100 záberov / s. Stabilizáciu obrazu má pod kontrolou režim Intelligent Active Mode redukujúci otrasy rúk i chôdze.

Sony Cyber-shot RX100 III

V novinke RX 100 III je nový výstup fotografií, takže odteraz sa dočkáme 4K kvality a môžeme si ich prezerať i na televízoroch s podporou 4K rozlíšenia. Prenos vo vysokom rozlíšení zabezpečuje HDMI alebo WiFi (k bezdrôtovej komunikácii patrí ešte NFC). HDMI umožní i ukladanie záznamu v rozlíšení full HD na externý disk a duálny záznam videa ukladá simultánne malé súbory v mp4 rovnako ako súbory vo vyššej AVCHD/XAVC S kvalite.

Na detekciu prepálených častí je tu možnosť „vzoru zebry“, ktorá na tieto časti upozorní. Pre milovníkov selfie je tu výklopný displej 3.0-type Xtra Fine LCD. Dokáže sa vyklopiť až o 180 stupňov.