Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

PocketBook Ultra borí mýty

PocketBook Ultra borí mýty
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
23. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Čítačka elektronických kníh PocketBook Ultra bola už od začiatku navrhovaná tak, aby využila doterajšie technologické vymoženosti, no pritom si zachovala svoju tvár čítačky. A tak sa nám nakoniec predstaví spolu s fotoaparátom, prevodom nafoteného textu do editovateľnej podoby a dotykovým ovládaním.

PocketBook Ultra disponuje tenkým okrajom a 6-palcovým displejom. Ide o displej novej generácie E Ink Carta s HD rozlíšením (1,024 x 758 mpx). V slabších svetelných podmienkach si môže čitateľ displej nasvietiť pomocou LED, prípadne ho regulovať. Jej hmotnosť je 175 g a rozmery len 162,7 x 106,7 x 7,9 mm, čiže asi ako formát A5. Čítačka je vybavená novým používateľský rozhraním ,ktoré výrobca pri použil prvý krát práve v tomto modeli. Je intuitívnejšie a hlavná strana pri zapnutí je zároveň i knižnicou. Na zadnej strane čítačky je vstavaný fotoaparát s LED bleskom, automatickým zaostrovaním a rozlíšením 5 mpx. Vyhotovené obrázky možno využiť buď ako pozadie pracovnej plochy, alebo sa pohrať s farbami po prenesení do počítača. Výhodou fotoaparátu je však funkcia odfotografovania textu a jeho prevod do digitálnej editovateľnej podoby – a môcť ho tak čítať v čítačke elektronických kníh. Kamera dokáže prečítať i čiarové a QR kódy.

Čítačka kníh PocketBook Ultra

PocketBook Ultra podporuje vyše 20 populárnych textových a obrazových formátov, má predinštalovaný slovník ABBYY Lingvo. Kapacita úložného priestoru je 4 GB, no tie sa dajú rozšíriť o mikro SD kartu. Vo vnútri bije procesor s taktom 1 GHz a podporou RAM veľkosti 512 MB. Čítačka obsahuje i štandardný audio konektor, vďaka čomu môžete počúvať uloženú hudbu vo formáte mp3, alebo nechať čítačku s využitím nástroja Text-to-Speech predčítavať e-knihu. Okrem toho je tu i prístup na internet cez WiFi. Tak môžete zdieľať na sociálnych sieťach to, čo čítate pomocou služby ReadRate. Knihy sa nahrávajú do čítačky pomocou kábla, alebo bezdrôtovo cez služby Send To PocketBook či vďaka predinštalovanej aplikácii Dropbox. Čítačku dostanete na trhu od konca júna 2014.