Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Najnovšia e-čítačka PocketBook získala nový farebný displej E Ink

Najnovšia e-čítačka PocketBook získala nový farebný displej E Ink
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
17. 2. 2021
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Švajčiarsky výrobca elektronických čítačiek kníh PocketBook uviedol nové zariadenie s názvom InkPad Color, ktoré označuje za prvú elektronickú čítačku vybavenú najnovšou 7,8-palcovou farebnou obrazovkou od spoločnosti E Ink.

Zariadenie InkPad Color nie je prvou elektronickou čítačkou spoločnosti PocketBook, ktorá využíva technológiu farebnej obrazovky E Ink Kaleido, ktorá je tvorená TFT prepojovacím panelom, vrstvou E Ink, vrstvou farebného filtra a ochrannou fóliou. Táto pocta patrí minuloročnému príslušne pomenovanému modelu Color. Ten však bol dodávaný so 6-palcovým displejom, no nový model InkPad Color predstavuje najnovšiu 7,8-palcovú obrazovku E Ink Kaleido.

Elektronická čítačka kníh PocketBook InkPad Color.

Dotyková elektronická čítačka kníh sa môže pochváliť rozlíšením 1 404 x 1 872 pixelov v odtieňoch sivej alebo pri farebnom režime s rozlíšením 468 x 624, ktorý zobrazuje 16 úrovní v odtieňoch sivej a 4 096 farieb. To znamená, že používatelia si môžu zvoliť štandardný tmavý text pre čítanie obsahu na svetlom pozadí, no môžu si zobraziť aj farebné komiksy, knihy pre deti, časopisy, knihy o umení, výskumné práce a ďalšie.

Jednou z výhod technológie E Ink je jej nízka spotreba. Integrovaná Li-Po batéria s kapacitou 2 900 mAh tak v e-čítačke InkPad Color vydrží na jedno nabitie až mesiac pravidelného používania. Nabíja sa cez moderný konektor USB-C. Obsah zobrazený na obrazovke je dobre čitateľný aj na priamom slnku, no zariadenie disponuje i predným svetlom, ktoré umožňuje čítanie kedykoľvek počas dňa.

Elektronická čítačka kníh PocketBook InkPad Color.

Zariadenie podporuje 19 formátov elektronických kníh a štyri grafické formáty (vrátane PDF, ePUB, MOBI, DOCX a základných HTML) a dokáže prehrať aj zvuk, s podporou šiestich populárnych zvukových formátov, vrátane MP3 a OGG. Pripravený je modul prevodu textu na hovorené slovo v jednom zo 16 podporovaných jazykov. Zahrnutie technológie Bluetooth umožňuje pripojenie zariadenia aj k bezdrôtovým slúchadlám alebo k audiosystému v automobile.

E-čítačka beží na operačnom systéme Linux, využíva dvojjadrový procesor s podporou od 1 GB RAM, k dispozícii je 16 GB interného úložiska, s možnosťou rozšírenia prostredníctvom pamäťovej karty microSD a Wi-Fi na pripojenie k online službám spoločnosti, napríklad e-kníhkupectvo a PocketBook Cloud. Dodáva sa tiež s niekoľkými načítanými hrami.

Nová elektronická čítačka kníh PocketBook InkPad Color má rozmery 195 x 136,5 x 8 milimetrov a váži 225 gramov. Je k dispozícii v striebornej farbe za cenu 329 dolárov.

Elektronická čítačka kníh PocketBook InkPad Color.