Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Audeze vtláča planárnu technológiou do uzavretých slúchadiel do uší

Audeze vtláča planárnu technológiou do uzavretých slúchadiel do uší
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
17. 2. 2021
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Pred pár rokmi urobili takzvané planárne slúchadlá od spoločnosti Audeze dojem svojou čistotou zvuku a širokou zvukovou kulisou. Výrobca teraz prišiel s uzavretými referenčnými slúchadlami do uší s názvom Euclid, ktoré vďaka planárnej technológii sľubujú „vynikajúce vnímanie detailov a zvukovú presnosť, spolu so zvukovou kulisou a robustným dynamickým rozsahom“.

Prvé uzavreté referenčné slúchadlá do uší spoločnosti Audeze sa môžu pochváliť 18-milimetrovými planárnymi magnetickými meničmi s neodymovým magnetickým poľom N50, hlasovou cievkou Uniforce s ultratenkou membránou a vlnovodmi Fazor pre redukciu fázovania skreslenia. To všetko je súčasťou vyfrézovaného hliníkového puzdra v čiernej farbe so zlatými akcentmi a čelnou časťou vyrobenou z uhlíkových vlákien.

Uzavreté referenčné planárne slúchadlá do uší Audeze Euclid.

Planárny dizajn slúchadiel znamená, že neexistuje žiadne prekríženie, čo prispeje k „vynikajúcej koherencii“ v celom frekvenčnom rozsahu 10 Hz až 50 kHz. Poslucháči sa môžu tešiť na celkové harmonické skreslenie menej ako 0,1 percenta a citlivosť 105 dB na referenčnom bode ušného bubienka.

Slúchadlá môžu poskytovať maximálnu úroveň akustického tlaku viac ako 120 dB pre „najvyšší dynamický rozsah v porovnaní s akýmikoľvek slúchadlami do uší v tejto veľkostnej kategórii“, hoci výrobca odporúča udržiavať hlasitosť pod 85 dB, aby nedošlo k prípadnému poškodeniu sluchu používateľa.

Uzavreté referenčné planárne slúchadlá do uší Audeze Euclid.

K dispozícii je opletený kábel, no spoločnosť Audeze zohľadňuje aj trend v oblasti bezdrôtového zvuku, a v marci vydá Bluetooth modul spolu s 4,4 mm vyváženými káblami. Slúchadlá sa dodávajú s tromi rôznymi štýlmi silikónových koncoviek do uší a s niektorými penovými ušnými koncovkami Comply.

Nové uzavreté referenčné planárne slúchadlá do uší Audeze Euclid sa predávajú za 1 299 dolárov.

Uzavreté referenčné planárne slúchadlá do uší Audeze Euclid.