Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

PocketBook InkPad má až osem palcov!

PocketBook InkPad má až osem palcov!
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
29. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Švajčiarsky výrobca čítačiek elektronických kníh PocketBook je tu s ďalšou novinkou s poriadne nezvyklým, veľkým 8-palcovým displejom s vysokým rozlíšením, možnosťou LED nasvietenia pri večernom čítaní a viacerými funkciami.

Elektronické čítačky kníh väčšinou disponujú iba 6-palcovým displejom, čo sa rozhodol zmeniť švajčiarsky výrobca čítačiek PocketBook. Predstavuje novinku InkPad s ôsmimi palcami, ktorej displej sa zakladá na technológii E Ink Pearl a poskytuje vo svojej kategórii najvyššie možné rozlíšenie 1,600 x 1,200 bodov. V PocketBooku nájdete viaceré funkcie pre pohodlné čítanie, či už je reč o nasvietení pomocou LED, ktoré umožňuje čítať i pri slabšom svetle, tiež je tu intuitívne ovládanie intenzity nasvietenia nad displejom. Netreba tak zakaždým vstupovať do nastavení.

        InkPad

Vo vnútri je procesor s frekvenciou 1 GHz a k dispozícii má 512 MB pamäte RAM. Vnútorný úložný priestor má kapacitu 4 GB s možnosťou rozšírenia o 32 GB pomocou pamäťovej karty. Batéria s kapacitou 2,500 mAh sa postará o niekoľkotýždňový chod zariadenia. InkPad sa skladá z predného panelu, ktorý tvorí jeden kus antireflexného materiálu a z pogumovaného pásu s tlačidlami na otáčanie stránok napravo. Nechýba funkcia Text-To-Speech, ktorá prevedie elektronický elektronický text do hovoreného slova a prečíta ho používateľovi. Je tu i predinštalovaný slovník ABBYY Lingvo pomáhajúci vysvetľovať neznáme slová a užitočnou vlastnosťou je prítomnosť WiFi.