Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Samsung: Tretina Európanov si nevie rady s praním

Samsung: Tretina Európanov si nevie rady s praním
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
5. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Možno si pomyslíte, že pranie patrí k jednoduchej rutine a bežným domácim prácam, no podľa prieskumov spoločnosti Samsung to tak nie je. Tím, ktorý sa podieľal na vývoji najnovšej práčky Samsung WW9000, totiž z prieskumov zistil, že tretina Európanov nechával dlhšie nevyprané oblečenie v koši na bielizeň - pretože si nie je istá, ako ju správne oprať. A dokonca vraj využívame len dva programy.

Z prieskumu tímu sledujúcemu novú práčku Samsung WW9000 ďalej vyplýva, že viac ako polovica Európanov pranie dokonca odďaľuje i preto, že im pred tým práčka poškodila oblečenie. Jedna z desiatich rodín škody odhaduje na viac ako 120 eur ročne. Problémom je množstvo programov, v ktorých sa používatelia nevedia vyznať. V priemere teda používajú len dva režimy z cca trinástich. Favoritmi tak sú pranie na 40 stupňoch (66%) a rýchle pranie (57%). Luke Mansfield, riaditeľ európskeho inovačného tímu spoločnosti Samsung, vraví: „Pre mnoho používateľov je veľký počet režimov, ktoré práčka ponúka, mätúce a používatelia nevedia, aký prací režim zvoliť, takže si zvyknú používať len jeden alebo dva. To znamená, že niektorým špeciálnym kúskom oblečenia sa nikdy nedostane správne vypranie a iné práčka zase poškodí.“ Do oblečenia tak investujeme mnoho peňazí, no nie sme si istí, ako sa oň postarať.

„Nová práčka WW9000 je vybavená jednoduchou intuitívnou plne dotykovou obrazovkou, ktorá umožňuje ľahko a rýchlo zvoliť rôzne pracie režimy, programy, rýchlosti a ďalšie parametre prania. Ešte dôležitejšie ale je, že práčka je vďaka funkcii Auto Optimal Wash schopná robiť všetky tieto kroky za vás automaticky, takže stačí len jeden dotyk. Jednoducho naplňte práčku bielizňou a stlačte tlačidlo štart. Štyri druhy inteligentných senzorov, ktorými je práčka vybavená, zistia o vašej bielizni všetky potrebné informácie vrátane množstva bielizne a stupňa znečistenia, a následne zvolia optimálny prací režim, takže znížia riziko jeho poškodenia,“ dopĺňa Luke Mansfield.

Samsung WW9000 dáva na výber zo špeciálnych pracích režimov určených na konkrétne typy látok, vrátane vlny, džínsoviny a tiež režim na odstránenie škvŕn od jedla s názvom „Cooking & Dining“.