Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Mini statív Hookpod Pro dostal do výbavy užitočnú magnetickú nohu

Mini statív Hookpod Pro dostal do výbavy užitočnú magnetickú nohu
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
22. 9. 2021
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Mini statívy sú určite praktické fotografické pomôcky, no vždy je miesto na to, aby sa dali urobiť ešte šikovnejšie. Príkladom toho je aj nový mini statív s názvom Hookpod Pro, ktorý je vybavený magnetickou nohou, ktorá prináša rôzne zaujímavé možnosti montáže statívu.

Nový miniatúrny statív Hookpod Pro bol vytvorený skupinou talianskych študentov dizajnu z Polytechnickej univerzity v Miláne. Je vybavený tromi skladacími hliníkovými (6061-T6) nohami a vo vnútri jednej z jeho nôh je umiestnený neodýmový magnet so silou priťahovania 9 kilogramov.

Miniatúrny statív s magnetickou nohou Hookpod Pro .

V prvom rade je možné Hookpod Pro samozrejme použiť ako bežný statív s nohami roztiahnutými od seba a položenými na zemi. Keď sú tieto nohy sklopené, statív sa dá potom prilepiť bokom na akýkoľvek feromagnetický kovový predmet. Medzi uvádzané príklady patria stĺpy pouličného osvetlenia, stĺpiky značiek alebo dvere automobilu.

Navyše, ak chce používateľ pripevniť statív na niečo nekovové, ako je napríklad vetva na strome, môže to urobiť pomocou voliteľného magnetického držiaka s integrovaným popruhom na suchý zips, ktorý sa prichytí o magnetickú nohu statívu. K ďalšiemu príslušenstvu, ktoré sa dá pripevniť k nohe statívu patrí spona na opasok / ramenný popruh a koľajnicový držiak pre zariadenia pripojené k fotoaparátu, ako sú blesky, mikrofóny alebo malé video monitory.

Miniatúrny statív s magnetickou nohou Hookpod Pro .

Jednou z ďalších jedinečných vlastností statívu Hookpod Pro je uzamykateľný výklopný mechanizmus v oceľovej hlave kompatibilnej s akčnými kamerami GoPro, ktorá využíva integrované magnety na zaistenie plynulých pohybov. Do tejto hlavy je možné pomocou štandardnej štvrťpalcovej skrutky umiestniť digitálne zrkadlovky alebo iné kamery s hmotnosťou do až 5,6 kilogramu. Samotný statív údajne váži 410 gramov a je vysoký 24,4 centimetra.

Miniatúrny statív s magnetickou nohou Hookpod Pro je momentálne súčasťou startup kampane na portáli Kickstarter, kde sa dá získať od 84 EUR. Ak sa vyzbiera požadovaná suma na rozbehnutie výroby, prvé kusy by mali k podporovateľom kampane doraziť v januári 2022.

Miniatúrny statív s magnetickou nohou Hookpod Pro .