Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Sony vkladá kino zvuk do reproduktora na krk s Dolby Atmos

Sony vkladá kino zvuk do reproduktora na krk s Dolby Atmos
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
6. 10. 2021
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Pred niekoľkými mesiacmi spoločnosť Sony predstavila bezdrôtový reproduktor na krk, ktorý bol určený pre ľudí pracujúcich z domu. Teraz má toto zariadenie nového súrodenca, ktorý pracuje s vysielačom zapojeným do televízorov Sony Bravia XR a ponorí používateľa do priestorového zvuku s technológiou Dolby Atmos.

Aby sa používateľ mohol ponoriť do filmového priestorového zvuku a mať na krku reproduktor, existuje niekoľko dielov skladačky, ktoré musia zapadnúť na svoje miesto. Hoci to vyzerá ako komplikovaný proces nastavenie, mohlo by to byť pravdepodobne menej náročné ako presné usporiadanie podlahových reproduktorov po miestnosti.

Používateľ bude potrebovať televízor Sony Bravia XR, ktorý potom bude musieť pripojiť káblom k vysielaču WLA-NS7. Vysielač sa potom pripája k reproduktoru na krk SRS-NS7 cez Bluetooth a následne je potrebné pripojiť aj aplikáciu Sony Spatial Sound Personalizer, aby sa celý zvukový zážitok optimalizoval. Používateľ do aplikácie nasníma fotografiu svojich uší, aby sa analyzovali a aplikácia mohla odhadnúť trojrozmerný tvar ucha. Na základe toho potom vytvorí personalizované virtuálne usporiadanie reproduktorov Dolby Atmos okolo hlavy používateľa.

Reproduktor na krk Sony SRS-NS7 s technológiou priestorového ozvučenia Dolby Atmos.

Spoločnosť Sony tvrdí, že toto nastavenie by malo obmedziť oneskorenie bezdrôtového prenosu, aby akcia na obrazovke bola synchronizovaná s prehrávaním zvuku. Reproduktor na krk má pritom batériu s výdržou až 12 hodín používania na jedno nabitie pri približne polovičnej hlasitosti, takže si používateľ určite stihne pozrieť zopár filmových trhákov. Pri maximálnej hlasitosti je výdrž batérie udávaná na 5 hodín používania. Jedno 10-minútové rýchle nabíjanie poskytne až 60 minút prehrávania zvuku.

Reproduktor na krk Sony SRS-NS7 s technológiou priestorového ozvučenia Dolby Atmos.

Reproduktor na krk Sony SRS-NS7 je vybavený reproduktorovou jednotkou a pasívnym basovým žiaričom, ktoré prinášajú „ostrý zvuk priamo k používateľovi“. Rovnako ako v prípade predchádzajúceho modelu SRS-NB10 spoločnosť Sony tvrdí, že počúvanie by nemalo rušiť blízkych členov rodiny. S novým zariadením sa tiež dá pracovať z domu ako s NB10-tkou. To uľahčí telefonovanie bez použitia rúk s potlačením ozveny, aby sa minimalizovala nepríjemná spätná väzba, a súčasne je možné pripojiť až dve zdrojové zariadenia.

Ak používateľ namiesto pozerania filmov rád počúva hudbu, spoločnosť Sony uvádza, že si môže vychutnať pôsobivú hudbu s pomocou technológie 360 Reality Audio prostredníctvom kompatibilných streamovacích služieb, akými sú Deezer a Tidal.

Reproduktor na krk Sony SRS-NS7 s technológiou priestorového ozvučenia Dolby Atmos.

Zvláštne je však to, že na to, aby všetky tieto pohlcujúce filmové kúzla fungovali, je potrebná aktualizácia firmvéru pre modely televízorov Bravia XR. Tá však nebude k dispozícii na stiahnutie skôr ako až v januári 2022. Reproduktor na krk SRS-NS7 a vysielač WLA-NS7 sú ako súprava k dispozícii za cenu 299,99 dolárov. Vysielač WLA-NS7 je k dispozícii aj samostatne za cenu 59,99 dolárov pre ľudí, ktorí si chcú vychutnať zážitok z počúvania 360 Reality Audio pomocou vybraných modelov slúchadiel Sony.

Vysielač Sony WLA-NS7.