Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

ViewSonic vydáva dva nové inteligentné LED projektory

ViewSonic vydáva dva nové inteligentné LED projektory
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
11. 1. 2022
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť ViewSonic sa rozhodla osvetliť domáce kino prostredníctvom dvojice inteligentných LED projektorov. Model s názvom X1 má podobu štandardného projektora, zatiaľ čo model X2 je jednotka s krátkou projekčnou vzdialenosťou. Oba modely majú pritom natívne rozlíšenie Full HD, vysoký jas, vstavané bezdrôtové inteligentné zariadenia a integrované reproduktory.

Jediným viditeľným rozdielom medzi týmito dvoma modelmi je pomer premietania, pričom model X2 má pomer premietania 0,69 až 0,83 pre až 100-palcový (2,54 metra) obraz na stene alebo plátne zo vzdialenosti 1,53 metra.

Obidva nové projektory podporujú natívne rozlíšenie 1 920 x 1 080 pixelov, majú uvádzaný jas 3 100 LED lúmenov, takže diváci by sa nemali obmedzovať na používanie len po zotmení, a podporujú 125 percent farebnej škály Rec.709 s kinematografiou spoločnosti. Technológie SuperColor+ a Dynamic Black medzitým sľubujú realistický obraz.

Spoločnosť ViewSonic predstavila dvojicu inteligentných LED projektorov X1 a X2.

Zdá sa, že chýba inteligentný operačný systém, ako je Android TV, no používatelia môžu využívať aplikácie na smartfóne a premietať obsah na stenu prostredníctvom zrkadlenia cez Wi-Fi sieť. Aplikácia vCastSender umožňuje aj diaľkové ovládanie pomocou smartfónu. Projektory sú vybavené vstavaným ozvučením od Harman Kardon a keď sa nepoužívajú na zobrazovanie, každý z nich môže slúžiť ako Bluetooth reproduktor.

K dispozícii je horizontálna a vertikálna korekcia lichobežníkového skreslenia a úprava v štyroch rohoch, 16 GB úložného priestoru a porty USB-C a HDMI 2.0. Svetelný zdroj LED má výdrž až 30 000 hodín. Model X1 prichádza s 1,3-násobným optickým priblížením, zatiaľ čo X2-jka má 1,2-násobné optické priblíženie.

Nový projektor ViewSonic X1 bude stáť 999 dolárov, zatiaľ čo model X2 sa bude predávať za 1 099 dolárov. Dostupné budú od apríla.

Obidva nové projektory ViewSonic X1 a X2 podporujú natívne rozlíšenie 1 920 x 1 080 pixelov.