Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Stavebnica pre veľkých

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
7. 7. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Ak sa vám zdajú tieto kocky povedomé, bude to asi tým, že sa na známu stavebnicu LEGO naozaj podobajú. Pochádzajú však od spoločnosti Kite Bricks a v skutočnosti to vôbec žiadna hra pre menšie deti nie je.

Kúsky skladačky sa nazývajú i Smart Bricks, teda inteligentné tehličky. Nie sú pritom reálne, ide o virtuálnu hru so stavebnicou. Majú rôzne tvary a veľkosti a obsahujú klasické výčnelky na spôsob Lega, aby to seba zapadli. Na spevnenie stavieb sa dokonca používajú i oceľové virtuálne tyče.

Okrem stavby stien domov a budov však môžete osadzovať i štandardizované okná a dvere, zaujímavosťou sú i výdute na elektrifikáciu a iné inštalatérske siete, prípadne duté panely tvoriace izoláciu. Všetko si pritom starostlivo najskôr navrhnete v 3D programe. A na čo je celá táto hračka? Slúžiť to môže ako výborná skúška či tréningový program pre študentov stavebných a technických fakúlt, kde si síce môžu v rôznych 3D programoch stavby navrhovať, no ťažko ich zrealizujú. Týmto spôsobom si aspoň virtuálne overia rôzne nosnosti, spôsoby stavieb, či dokonca prácu so žeriavom.

Zatiaľ je však projekt v rovine prototypu a spoločnosť potrebuje zohnať množstvo peňazí na plnú produkciu.