Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Switchmate: Pridáva vypínačom ovládanie cez smartfón

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
27. 3. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Inteligentné alebo Smart vypínače poskytujú možnosť pohodlného ovládania osvetlenia celej domácnosti prostredníctvom smartfónu alebo tabletu, no vyžadujú odbornú elektroinštalačnú montáž. Inštalácia takýchto zariadení býva komplikovaná a v prípade, že bývate v podnájme, tak často aj nemožná.

S jednoduchým riešením prichádza zariadenie Switchmate, ktoré je vlastne takou nadstavbou pre jestvujúci vypínač. Switchmate je kryt, ktorý sa spojí s pôvodným vypínačom pomocou magnetov.

Switchmate

Momentálne je kompatibilný len s americkými kĺbovými alebo kolískovými vypínačmi, k čomu má upravený motorček, ktorý prepína vypínač pri jeho aktivácii. Po pripojení zariadenia na vypínač môže používateľ zapínať alebo vypínať svetlá kliknutím na jeho tlačidlo.

Switchmate sa samozrejme dá ovládať aj prostredníctvom mobilného zariadenia pomocou Bluetooth pripojenia. Používateľ však musí byť patričnom dosahu. Svetlá sa dajú ovládať cez mobilnú aplikáciu, ktorá beží na operačných systémoch iOS a Android.

Switchmate

Používateľ si vie nastaviť automatické vypínanie a zapínanie jednotlivých svetiel podľa potreby v čase, ktorý si zvolí. Svetlá sa môžu zapnúť aj v prípade, keď zachytia signál prichádzajúceho používateľa pri príchode domov.

Otázkou zostáva, či vývojári Switchmate upravia svoje zariadenie aj pre európsky typ vypínačov alebo s podobnou technológiou príde niekto iný.

Switchmate