Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Vankúš, ktorý môže zachrániť vzťah

Vankúš, ktorý môže zachrániť vzťah
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
12. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Pre všetkých, ktorí trpia chrápaním (a samozrejme pre partnerov, ktorí trpí spolu s nimi...) je tu jedno riešenie v podobe vankúša. Nazýva sa Snore Activated Nudging Pillow a jeho úlohou je zvýšiť polohu vašej hlavy v momente, keď začnete hlasnejšie chrápať.

Vankúš má totiž vstavaný mikrofón, ktorý zachytáva vibrácie zvuku podobné chrápaniu. V momente, keď sa prerušované či občasné zachrápanie preklenie do hlbších úrovní sústavného nosového zvuku, senzory spustia nafúknutie vnútorného balóniku, a tak zmení polohu chrápajúceho spáča – čo má mať za následok utíšenie chrápania. Ak to však nepomáha, potom sa dá nastaviť ďalšie nafúknutie balóniku, ktoré spôsobí zvýšenie vankúša o ďalších niekoľko centimetrov nahor. Nafukovanie sa, samozrejme, prednastavuje večer a spolupracujúc s mikrofónom by mal všetko vyriešiť automaticky v noci. Môže vám tak zdvihnúť hlavu a uvoľniť dýchacie cesty od 10,1 cm do 17,8 cm. Takisto aj citlivosť mikrofónu sa dá meniť.

Vankúš zabraňujúci chrápaniu

Snore Activatedy Nudging Pillow má optimálny tvar vhodný pre anatómiu hlavy a krku, mala by byť teda i pohodlným podhlavníkom. Pokrýva ho návlek zo 100% polyesteru, ktorý sa môže oprať a vankúš sa napája klasickým AC adaptérom. Vankúš je dostupný na stránke Hammacher Schlemmer.