Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Windows 9: Coming soon!

Windows 9: Coming soon!
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
2. 9. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

O príchode a načasovaní Windowsu verzie 9 sa vraví už dlhšiu dobu, no zatiaľ nič poriadne oficiálne z Microsoftu nezaznelo. Na čínskej mikroblogovej platforme Weibo dnes však pribudlo niečo, čo „majkrosofťákom“ určite nachvíľu zastavilo krv v žilách.

Zjavil sa tu totiž na chvíľu status od Microsoft China s otázkou: "Najnovší OS Windows 9 od Microsoftu tu bude čoskoro, myslíte, že menu Štart v ľavom dolnom rohu sa navráti?" ("Microsoft’s latest OS Windows 9 is coming soon, do you think the start menu at the left bottom will make a come back?"). Status sprevádzal obrázok údajného nového loga Windows 9 – i keď vieme, že to originálne logo nie je. Veta na Weibo musela spôsobiť veľký rozruch v okolí kompetentných, pretože status bol o chvíľu zmazaný a nezostal po ňom žiaden komentár.

No tu už nastupuje priestor pre domnienky, a tak len toľko, že Windows 9 je predbežne očakávaný 30.septembra. Tu sa dozvieme viac, i keď sme zvedaví, čo všetko sa medzitým predčasne dozvieme. Zatiaľ by malo byť menu Štart skutočnosťou, čo je dobrou správou, pretože sa ukázalo, že používateľom rozhodne chýba. Bude však vylepšené a jeho súčasťou budú aj živé dlaždice. Rovnako by nemala chýbať hlasová asistentka Cortana, ktorá bola doteraz iba súčasťou mobilnej verzie Windows. Opäť uvidíme živé dlaždice, no majú byť vylepšené vo forme poriadneho plnohodnotného multitaskingu. Uvidíme však, kedy bude skutočne to ich "coming soon".