Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

TS ASUS: Notebook N551JQ s kamerou RealSense

TS ASUS: Notebook N551JQ s kamerou RealSense
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
12. 1. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

ASUS uviedol nový 15,6-palcový notebook N551JQ N Series, ktorý prichádza na trh aj s voliteľnou Intel® RealSense™ 3D kamerou. N551JQ je najnovší a najvýkonnejší model v produktovom rade orientovanom na zábavu. Svieži a moderný vzhľad dosahuje elegantným hliníkovým dizajnom, ikonickou povrchovou úpravou z brúseného kovu a zvlneným efektom okolo mriežok reproduktorov.

N551JQ má vo výbave exkluzívnu technológiu ASUS SonicMaster Premium so zabudovanou technológiou ICEpower® a externý sub-woofer pre verný priestorový zvuk. Herná grafická karta NVIDIA® GTX™ 800 Series vykresľuje vynikajúce vizuály na IPS displeji s až Full HD rozlíšením. Výkonnú prevádzku s bezproblémový multitasking zabezpečuje 4-tá generácia procesorov Intel® Core™ až do i7.

„V Inteli sme hrdí, že dôležitý partner ako ASUS prináša nové funkcie, ktoré ponúka technológia Intel RealSense, do modelov G771 a N55. ASUS opäť raz dokázal, že je inovatívny líder, ktorý posúva hranice možného,“ povedal Mooly Eden, Senior Vice President a generálny manažér pre Perceptual Computing v spoločnosti Intel.

Nové spôsoby interakcie s kamerou Intel RealSense 3D

ASUS je prvá spoločnosť na svete, ktorá na trh uviedla notebook s Intel RealSense 3D kamerou a teraz ju ponúka ako voliteľný komponent v notebooku ASUS N551JQ. Kamera Intel RealSense 3D umožňuje používateľom nové spôsoby interakcie s notebookom.

Kamera obsahuje dve šošovky, vďaka čomu je N551JQ schopný rozpoznať a sledovať používateľa v trojrozmernom priestore. Dokáže presne sledovať ruku, hlavu a mimiku tváre, čo umožňuje používateľom skrolovať webovým stránkami, hrať hry alebo otvoriť aplikáciu bez dotýkania sa notebooku.

Intel RealSense 3D kamera taktiež umožňuje používanie prispôsobených pozadí v online chate a využitie nájde aj pri skenovaní reálnych objektov, z ktorých sa dajú vytvoril digitálne 3D modely. Tie môžu byť digitálne upravované alebo vytlačené pomocou 3D tlačiarne.

Najdokonalejší zvuk v notebooku

ASUS N Series notebooky sú uznávané pre svoju kvalitu zvuku. N551JQ nie je výnimka. Exkluzívna technológia SonicMaster Premium obsahuje technológiu ICEpower® pre krištáľovo čistý zvuk aj pri vysokých hlasitostiach. SonicMaster Premium využíva výkonný integrovaný zosilňovač a externý 11W SonicMaster sub-woofer pre bohaté a hlboké basy. Dedikované interné napájanie garantuje čistý zvuk bez skreslenia.

Súčasťou SonicMaster Premium je aj technológia MaxxAudio® Master by Waves, víťaz ocenenia 2011 Technical GRAMMY Award®. Obsahuje profesionálne nástroje, medzi ktoré patrí štvornásobné dynamické riadenie, desaťpásmový ekvalizér s viacerými filtrami, psycho-akustické nízkofrekvenčné rozšírenie a viacrozmerné priestorové vylepšenie. Výsledkom je skutočne pôsobivý zvuk, bez ohľadu na to, či ho počúvate pomocou zabudovaných reproduktorov, slúchadiel alebo domáceho kina.

N551JQ zaručuje najlepší zvuk v hocakom prostredí. Zabudovaná technológia ASUS AudioWizard umožňuje jednoduché optimalizovanie zvukových nastavení. Používatelia môžu okamžite prepínať medzi piatimi predpripravenými nastaveniami pre rôzne hudobné a video žánre.

Výkon a zábava

Bezproblémové prehrávanie multimédií vo vysokej kvalite vyžaduje prvotriednu výpočtovú silu. ASUS N551JQ je poháňaný 4-tou generáciou procesorov Intel Core až do i7 pre plynulý multitasking a hernou grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 800 Series pre svižné hranie a prehrávanie videa. Špičkový dizajn chladenia zabezpečuje vždy maximálnu stabilitu a výkon, a to aj pri používaní najnáročnejších aplikácií.

Technológia Instant-on umožňuje bleskovo rýchle pokračovanie používania notebooku do dvoch sekúnd a dáta sa automaticky zálohujú na pevný disk, keď zostatok batérie klesne pod 5 %.

Úžasné vizuály na displeji s až Full HD rozlíšením

ASUS N551JQ je vybavený 15,6-palcovým IPS displejom s rozlíšením až do Full HD (1920 x 1080) a širokými 178-stupňovými pozorovacími uhlami. Technológia ASUS Splendid sa stará o verné a detailné zobrazenie farieb, vďaka čomu notebooky rady N Series ponúkajú vynikajúci zážitok pri prezeraní fotiek, filmov alebo pri hraní.

Pre ešte lepší zážitok je N551JQ vybavený matným LCD panelom, ktorý pomáha znižovať únavu očí, spôsobenú nechcenými odrazmi v jasne osvetlenom prostredí.

(Zdroj: TS ASUS)