Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

LG: Nová verzia používateľského prostredia UX 4.0

LG: Nová verzia používateľského prostredia UX 4.0
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
13. 4. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť LG Electronics predstavila najnovšie používateľské prostredie pre mobilné zariadenia - LG UX 4.0. To bude súčasťou LG G4, očakávanej novinky tohto roku, ktorá bude uvedená koncom apríla 2015 v Londýne.

Vylepšené prostredie ponúkne užívateľom jednoduché a intuitívne ovládanie, možnosť manuálneho nastavenia fotoaparátu či rad ďalších funkcií.

Od predstavenia telefónu LG Optimus G v roku 2012 je každoročne spoločne s novou vlajkovou loďou radu G uvedené aj nové užívateľské prostredie:

Verzia

Hlavné funkcie

Prínos pre užívateľov

UX 1.0

Quick Memo, QSlide

Efektívna správa

UX 2.0

KnockON, KnockCodeTM

Väčší komfort

UX 3.0

Gesture Shot, Touch & Shoot

Jednoduchšie používanie

UX 4.0

Manuálne nastavenie fotoaparátu (Camera Manual Mode), Chytré notifikácie (Smart Notice)

Personalizované užívateľské prostredie

LG UX 4.0

Predchádzajúce verzie UX sa zameriavali na väčší komfort pri používaní inteligentných telefónov, avšak LG UX 4.0 užívateľom prinesie aj optimalizované a individualizované prostredie.

Niektoré funkcie majú jednoduchšie ovládanie, napríklad Quick Shot možno teraz spustiť jednoduchým dvojklikom zadného tlačidla alebo smart Bulletin automaticky generuje dôležité informácie z rôznych aplikácií na jednu stránku pre čo najväčšie užívateľské pohodlie.

LG UX 4.0

Fotoaparát je možné nastaviť do troch režimov - Simple, Basic a Manual. Nastavenie Simple vytvorí fotografie pomocou automatického nastavenia. Manuálne ovládanie však poteší aj náročných fotografov, ktorí chcú mať plnú kontrolu nad svojimi snímkami.

Nastavenie kalendára umožňuje jednoduché organizovanie času pomocou jednoduchých gest, presúvanie udalostí aj synchronizáciu s účtami na sociálnych médiách. Vylepšená funkcia Smart Notices obsahuje aktuálne informácie o počasí, doprave a ďalšie dáta, ktoré zodpovedajú dennej rutine alebo plánom podľa bežného správania či kalendára používateľa.

LG UX 4.0

(Zdroj: Tlačová správa LG)