Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Windows 10 sa stane softvérom pre Arduino

Windows 10 sa stane softvérom pre Arduino
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
4. 5. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Elektronická hardvérová platforma Arduino, určená prevažne pre tvorcov rôznych zaujímavých inteligentných projektov, rozšíri svoje možnosti s príchodom nového operačného systému od Microsoftu. Windows 10 sa tak stane prvým certifikovaným operačným systémom pre platformu Arduino.

Tvorcovia tak získajú možnosť kombinovať hardvérové vlastnosti Arduina s používateľsky prívetivým operačným systémom. Môžu vytvárať lacné inteligentné projekty ako napríklad GPS zariadenia, dotykové displeje, rozpoznávanie hlasu, spracovanie obrazu a videa, pokročilé spracovanie zvukov a podobne.

S využitím Universal Windows Platform môžu potom pre svoje projekty vytvárať používateľské rozhranie. Microsoft uvoľní pre tvorcov pracujúcich na platforme Arduino voľne prístupné knižnice Windows Remote Arduino a Windows Virtual Shields.

Arduino, Windows 10, Microsoft, hradvér, softvér, technológie

Prvá knižnica umožní z bezdrôtovo ovládaného Arduina vykonávať príkazy v aplikácii. Druhá knižnica, Windows Virtual Shields, zase umožňuje prístup k akémukoľvek Windows 10 hardvérovému zariadeniu a k senzorom.

Toto spojenie Arduina s operačným systémom Windows 10 môže v budúcnosti priniesť mnohé zaujímavé projekty využívajúce najmodernejšie technológie.