Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

ASUS rozpútal Zensáciu na veľtrhu Computex 2015

ASUS rozpútal Zensáciu na veľtrhu Computex 2015
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
5. 6. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť ASUS predstavila na veľtrhu Computex portfólio nových produktov, ktoré majú zjednodušiť životy ľudí a vniesť do nich harmóniu. Sú inšpirované krásou a silou prírody a ich ústredný motív, Zensácia, je prehliadkou filozofie spoločnosti ASUS – snahou poskytovať neuveriteľné zážitky a dostupnú krásu pre každého.

Nové produkty odhalil predseda predstavenstva spoločnosti ASUS, Jonney Shih. Ako prvé oznámil zariadenia, ktoré sú navrhnuté s dôrazom na výnimočnú mobilitu, multimediálnu zábavu a produktivitu. ZenFone Selfie je plne vybavený smartfón s pokročilou technológiou fotoaparátu pre fotenie tých najlepších selfie fotiek. ZenPad 8.0 je 8-palcový tablet s vynikajúcimi multimediálnymi vlastnosťami. Zároveň je to prvý tablet na svete, ktorý je možné výrazne prispôsobiť potrebám používateľa. ZenPad S 8.0 je prvý tablet na svete so 4 GB operačnou pamäťou. Ponúka extrémny výkon v jedinečnom štýle.

Zen AiO Series, produktová rada prémiových all-in-one počítačov, stelesňuje perfektnú rovnováhu medzi krásou a výkonom. 32-palcový 4K/UHD monitor ASUS ProArt PA329Q s úžasným zobrazením detailov je určený kreatívnym profesionálom, ako sú digitálni umelci a fotografovia.

ASUS, ZenFone Selfie, ZenPad 8.0, Zen AiO Series, tablet, smartfón, all-in-one, počítač, ProArt PA329Q, technológie, novinky

ZenPad je produktový rad prémiových tabletov, ktoré kombinujú vycibrený štýl s vynikajúcou zábavou a produktivitou. ZenPady sú dostupné v troch veľkostiach — 7-palcový ZenPad 7.0 ( modely Z370C/CG/CL), 8-palcový ZenPad 8.0 ( modely Z380C/KL) a ZenPad S 8.0 (modely Z580C/CA) s voliteľným Z Stylusom a 10-palcový ZenPad 10.1 (modely Z300C/CG/CL) s voliteľnou klávesnicou.

Tablety sú dostupné vo verziách Wi-Fi a LTE/3G s funkciou telefonovania. Majú široký HD IPS displej s exkluzívnym vylepšením obrazu ASUS VisualMaster. Technológie ASUS Tru2Life a TruVivid po prvýkrát integrujú pokročilé metódy spracovania obrazu, ktoré sa využívajú v high-endových televízoroch, do tela tabletu. ASUS Tru2Life analyzuje každý pixel v obraze predtým, ako je zobrazený a inteligentne vylepšuje kontrast a zaostrenie. Obraz je vďaka tomu neuveriteľne detailný a realistický. ASUS TruVivid transformuje štandardný štvorvrstvový dizajn displeja do dvoch vrstiev, čím zlepšuje jas obrazu a odozvu na dotyk.

ZenPady sú taktiež prvé tablety na svete, ktoré majú v sebe integrovanú technológiu DTS Premium Sound™. Zabudovaný DTS-HD kodek presne reprodukuje zvuky zo všetkých multimédií a umožňuje používateľom prehrávať hudbu alebo filmy na pripojenom zvukovom systéme a to až v režime 5.1 kanálového DTS priestorového zvuku. ZenPady taktiež obsahujú aplikáciu DTS Sound Studio™, ktorá umožňuje transformovať stereo zvuk na virtuálny priestorový zvuk.

ASUS, ZenFone Selfie, ZenPad 8.0, Zen AiO Series, tablet, smartfón, all-in-one, počítač, ProArt PA329Q, technológie, novinky

ZenFone Selfie je unikátny smartfón, navrhnutý tak, aby snímal tie najlepšie selfie fotky, rýchlo a jednoducho. Je vybavený predným a zadným 13MP PixelMaster fotoaparátom s duálnym LED Real Tone bleskom. ZenFone Selfie fotí nádherné a prirodzené selfie fotky v úžasne vysokom rozlíšení. Zadný fotoaparát je vybavený f/2.0 šošovkou a laserovým automatickým zaostrením, vďaka čomu je zaostrovanie rýchle, a to aj v slabých svetelných podmienkach.

ZenFone Selfie obsahuje aj užitočný režim ZenUI Beautification. Používatelia niekoľkými dotykmi zjemnia črty tváre, útle líca alebo vylepšia farbu kože – to všetko v reálnom čase. Vo výbave je aj režim Selfie Panorama mode, ktorý plnohodnotne využije prednú f/2.2 šošovku s 88-stupňovým zorným uhlom a zachytí selfie panorámu až do 140 stupňov. Ideálne pre skupinové fotky s kamarátmi.

ZenFone Selfie má veľký, 5,5-palcový displej, ktorý je na uchopenie podobný väčšine 5-palcových smartfónov. Poskytuje maximálnu zobrazovaciu plochu pri zachovaní pohodlného používania. Má Full HD rozlíšenie 1920 x 1080 a IPS panel so širokými 178-stupňovými pozorovacími uhlami a ohromnou hustotou 403ppi.

Technológia ASUS TruVivid oživuje zobrazované farby, takže fotografie vyzerajú najlepšie, ako môžu. Ochranné sklo Corning® Gorilla® Glass 4 pokrýva celý displej a chráni ho pred pádmi a poškriabaním.

ZenFone Selfie je vybavený prvým 8-jadrovým, 64-bitovým procesorom. Qualcomm® Snapdragon™ 615 poskytuje najlepší multimediálny zážitok pri zachovaní výbornej efektivity spotreby energie.

Cena a dostupnosť jednotlivých produktov budú spresnené neskôr.

ASUS, ZenFone Selfie, ZenPad 8.0, Zen AiO Series, tablet, smartfón, all-in-one, počítač, ProArt PA329Q, technológie, novinky

(Zdroj: Tlačová správa ASUS)