Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Aplikácia pre nahrávanie retro videí ako z 80-tich rokov

Aplikácia pre nahrávanie retro videí ako z 80-tich rokov
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
20. 8. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Mať videokameru v osemdesiatich rokoch bolo výsadou len pár ľudí, ale určite si mnohí z vás pamätáte ako vyzerali videá nahrávané v tej dobe. Retro štýl, ktorý je asi najviac populárny v hernom odvetví, kde vznikajú zaujímavé pixelované hry, si však môžete vychutnať už aj so svojím smartfónom.

Postačí vám k tomu aplikácia VHS Camcoder, ktorá konvertuje dnešné videá v špičkovej kvalite na videá, ktoré vyzerajú naozaj ako keby boli nakrútene v časoch dávno minulých. Aplikácia degraduje nielen obraz, ktorý pripomína nahrávku z často používanej videokazety, ale nezabúda ani na úpravu zvuku.

VHS Camcoder tak pridá nahrávke šum, statické a paralelné skreslenie a funkcia Phony zoom pre objektív ešte o niečo zvyšuje „gýčovité“ spracovanie videa. Používateľ môže nahrávke aj dátum a čas a ak chce pobaviť svojich priateľov, môže ho nastaviť falošný, práve na niektorý z osemdesiatych rokov minulého storočia.

iOS, aplikácia, VHS Camcoder, video, úprava videa, retro, HD, Full HD, technológie, novinky

Aplikácia, ktorá je určená pre mobilné zariadenia s operačným systémom iOS, sa ovláda jednoducho pomocou dotykom prsta alebo potrasením zariadenia počas nakrúcania. Videá nahráva aj v širokouhlom formáte a to v rozlíšení HD u iPhone 4, alebo vo Full HD u novších zariadení ako je iPhone5 a vyššie. Počet snímok za sekudnu môže byť 24, 25 alebo 30.

Takto nakrútené videá sa dajú ľahko zdieľať priamo z aplikácie, ktorá má v sebe vstavaný aj vlastný prehrávač. V ňom si používateľ vie videa prehrávať, mazať alebo rovno zdieľať. Aplikácia VHS Camcoder je k dispozícii za cenu 3,99 dolárov v iOS App Store.

iOS, aplikácia, VHS Camcoder, video, úprava videa, retro, HD, Full HD, technológie, novinky