Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Šoféri, Vigo vás zachráni pred mikrospánkom

Šoféri, Vigo vás zachráni pred mikrospánkom
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
17. 12. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Vigo je zariadenia určené všetkým šoférom, ktoré monitoruje žmurkanie a pohyby hlavy, aby nám v krízových situáciách pustilo do ucha hudbu či poslalo pár svetelných signálov.

Kampaň na Kickstarteri so zariadením Vigo by mohla pomôcť všetkým vodičom. Obsahuje vstavaný akcelerometer a monitoruje totiž asi 20 rozličných parametrov v rámci vášho žmurkania i pohybov hlavy, vďaka čomu vie určiť, kedy máte už naozaj pramálo energie. Vigo je v podobe malého mikrofónu, ktoré si zavesíte na ucho. Batéria vydrží približne 2 – 3 dni, pretože využíva nízkoenergetické rozhranie Bluetooth. Vigo je prepojené s vaším smartfónom cez aplikáciu a v prípade, že zaregistruje dlhšiu dobu zatvorenia očí ako je predvolená dĺžka (stále sa však bavíme o zlomkoch sekundy!), či zvýšenú frekvenciu žmurkania, alebo „podozrivo nehybnú“ aktivitu, začne hrať hudbu, vibrovať, alebo vám uštedrí pár bleskových svetelných výbojov.

Vigo zaženie šoférom mikrospánok

Vigo má moderný dizajn a hoci je určený najmä do auta, dá sa využiť i na priebežné monitorovanie nášho energetického levelu. Spolupracujúca aplikácia totiž ponúka i odporúčania, v podobe aktivít, ktorými by sme konkrétnu úroveň únavy mohli odstrániť ( strečing, káva). Tím vývojárov stojaci za Vigom, mimochodom, promovali v programe známeho čínskeho hardvér-akcelerátora Haxlr8r.