Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Adobe Photoshop CC vyšiel v ústrety 3D tlači

Adobe Photoshop CC vyšiel v ústrety 3D tlači
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
16. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Jeden z najobľúbenejších Adobe softvérov Photoshop CC už prešiel upgradom a obsahuje viaceré nástroje na to, aby uľahčil život všetkým, ktorí chcú svoj 3D model preniesť do reálnej podoby na 3D tlači.

S rozvojom 3D tlače v domácnosti či na pracovnom stole sa žiadajú nielen inovácie zo strany tlačiarní, ale aj 3D grafických softvérov, ktoré sú pred-stupňom v procese 3D tlače. A tak sa rozhodol vyjsť v tomto smere v ústrety „kreatívny gigant“ Adobe s novým upgradom Photoshop CC. Ten bude odteraz obsahovať schopnosť tvoriť objekty priamo do 3D tlače, aby potom i výrobu v samotnej 3D tlači uľahčil. Nová funkcia dokáže upresňovať, prehliadať, pripraviť a nakoniec i poskytnúť výstup 3-dimenzionálneho výtvoru. Proces tvorby môže začať či už vlastnými nákresmi alebo existujúcim modelom a Photoshop uľahčí pomocou automatizovaných funkcií ako oprava či podpora generovania štruktúry záverečný výstupný model.

Pri samotnom procese tlače môžete napríklad využiť vstavanú podporu Photoshopu CC pre hardvéry 3D tlačiarne s názvom MakerBot. Winston Hendrickson (viceprezident produktov v Adobe) vraví, že „pred tým tu bola medzera medzi obsahom, ktorý vyprodukovali nástroje na 3D modelovanie a tým, čo skutočne 3D tlačiarne potrebujú na to, aby vytvorili vysokokvalitný výsledok. Teraz, jednoduchým kliknutím „Tlačiť“ vo Photoshope CC, prenesiete 3D model do fyzického sveta“. Nástroje pre bežné použitie by mali byť zahrnuté v update a všetky nové nástroje a iné možnosti sú už dostupné tým, ktorí sú prihlásení do Creative Cloud.