Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Čína: Pre upload videa je potrebné vaše pravé ID

Čína: Pre upload videa je potrebné vaše pravé ID
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
21. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Odvčera musí byť každý jeden obyvateľ, ktorý sa rozhodne uploadovať nejaké video zaregistrovaný pod svojím pravým menom. Webové video-služby budú môcť tak ponúknuť možnosť nahrávať video iba tým, ktorí potvrdia svoju identitu cez svoje národné ID.

Včera sa muselo v Číne rozohniť pekných pár miliónov ľudí. Tamojšie médiá totiž odvysielali správu o novom nariadení vlády. Podľa neho každý jeden obyvateľ, ktorý sa rozhodne uploadovať nejaké video, musí byť zaregistrovaný pod svojím pravým menom. Webové video-služby budú môcť tak ponúknuť možnosť nahrávať video iba tým, ktorí potvrdia svoju identitu cez svoje národné ID.

V Číne to však nie je nič nové, už v roku 2012 pritvrdili zodpovední na známych poskytovateľov (Sina, Youku), že oni sami nesú zodpovednosť za obsah. Oficiálne tým chcela vláda vytvoriť niečo ako "kultúru pozitívneho webu" a zabrániť tomu, aby anonymní používatelia vysielali von obsah, ktorý zaváňal prvkami násilia a vulgarizmov. Tiež však existovali oplzlé spoty či brutálne krvavé scény ako reklamné kúsky a propagácia. Toľko oficiálna verzia, no vzhľadom na najnovší zákon si podľa viacerých svetových médií čínska vláda pravdepodobne chce zároveň spraviť poriadok s tými, čo posielajú do éteru protivládne videá.