Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

HP predstavuje prvý notebook na svete s integrovaným filtrom ochrany súkromia

HP predstavuje prvý notebook na svete s integrovaným filtrom ochrany súkromia
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
26. 8. 2016
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Prvý notebook na svete s integrovanou ochranou obrazovky HP Sure View bol predstavený spoločnosťou HP Inc. Ochranný filter HP Sure View je novým prvkom v počítačoch HP EliteBook 1040 a HP EliteBook 840, ktorý pomáha chrániť citlivé údaje a zabraňuje vizuálnemu hackingu jednoduchým stlačením jediného tlačidla.

„V súčasnosti stále viac ľudí presúva svoju prácu z kancelárií do verejných priestorov. Túto skutočnosť zneužívajú čoraz viac aj hackeri, narastajú prípady vizuálneho hackingu, teda získavania dôverných informácii pohľadom na obrazovku počítača,“ hovorí Nenoit Bonnafy, viceprezident oddelenia Business Personal Systems divízie EMEA v spoločnosti HP Inc., „vďaka pridaniu HP Sure View do nášho bezpečnostného riešenia notebookov EliteBook môžu naši zákazníci pracovať kdekoľvek, a to bez strachu zo zneužitia dát a dôverných informácií.“

Vyvinuté s ochrannou technológiou spoločnosti 3M, HP Sure View odstraňuje potrebu nosiť so sebou dodatočné pomôcky pre ochranu citlivých informácií. Jednoduchým stlačením klávesy F2 používateľ prepne počítač do privátneho módu, ktorý redukuje až 95 percent viditeľného svetla pri pohľade z uhla, čím zabraňuje ľuďom v okolí odčítať informácie z obrazovky.

Spoločnosť HP Inc. predstavila ochranný filter HP Sure View proti vizuálnemu hackingu

„So stále zvyšujúcimi sa hrozbami úniku dát rastie počet spoločností, ktoré pristupujú k problematike vizuálneho hackingu veľmi seriózne,“ vysvetľuje Makoto Ishii, viceprezident a generálny riaditeľ divízie Display Materials and Systems v spoločnosti 3M. „Vďaka vyše 20-ročnej skúsenosti spoločnosti 3M s technológiami optických filtrov bolo HP Sure View navrhnuté tak, aby uspokojilo požiadavky na ochranu citlivých informácií vďaka špičkovému riešeniu pripravenému na mieru pre používanie v otvorených prostrediach a pre neustále mobilných používateľov,“ dodáva Makoto Ishii.

Ochranný filter HP Sure View bude dostupný pre notebooky HP EliteBook 1040 a EliteBook 840 s Full HD obrazovkou

Vizuálny hacking je skutočnou hrozbou pre firemné dáta a dôverné informácie. Potvrdzujú to aj výsledky štúdie „Global Visal Hacking experiment“ inštitútu Ponemon pripravenej v spolupráci s 3M. Podľa tejto štúdie deväť z desiatich prípadov získania dát iba pomocou pozorovania obrazovky bolo úspešných so ziskom v priemere viac než štyroch informácií z každého pokusu. Vizuálny hacking ovplyvňuje tiež produktivitu zamestnancov, nakoľko takmer 60 percent zamestnancov pracuje aj mimo vlastnej kancelárie . Podľa podobnej štúdie inštitútu Ponemon a spoločnosti 3M zamestnanci, ktorí využívali riešenie pre ochranu obrazovky, dosahovali až dvojnásobnú produktivitu.

HP Sure View po aktivácii redukuje až 95 percent viditeľného svetla pri pohľade z uhla

HP Sure View pomáha používateľom pracovať na verejných miestach bezpečnejšie a bez strachu z toho, že dáta na ich obrazovke budú čitateľné aj pre ostatných. Vďaka zakomponovaniu tohto prvku priamo do tela počítača môžu firmy lepšie spĺňať prísne bezpečnostné predpisy, ktoré platia napríklad v oblasti zdravotníctva, verejnej správy či vo finančnom sektore.

HP Sure View bude k dispozícii v septembri ako možnosť voľby pri zakúpení HP EliteBook 840 a HP EliteBook 1040 s Full HD rozlíšením obrazovky.

(Zdroj: Tlačová správa HP Inc.)