Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NEWTON Dictate 5: Softvér pre prepis reči je poháňaný neurónovým srdcom

NEWTON Dictate 5: Softvér pre prepis reči je poháňaný neurónovým srdcom
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
3. 11. 2016
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť NEWTON Technologies, líder v hlasovom rozpoznávaní slovanských jazykov, uvádza na trh piatu verziu programu NEWTON Dictate. Nová verzia využíva neurónové siete a ponúka výrazne presnejší a rýchlejší prepis reči. Novo je možné naučiť program vlastné slová z dokumentov užívateľa a pristupovať k textovým a hlasovým záznamom cez webové úložisko NEWTON Cloud.

Pre zahájenie vývoja piatej verzie bol dôležitým medzníkom rok 2015, kedy boli implementované hlboké neurónové siete pre automatický prepis reči z audio a video nahrávok. Významné zlepšenie kvality prepisov inspirovalo celý tím k myšlienke poskytnúť tuto technologickú novinku i širokej verejnosti.

Nová verzia NEWTON Dictate 5 prináša:

- o 25 % rýchlejší a presnejší prepis reči
- rozšírenú slovnú zásobu
- jednoduché pridávanie nových slov z dokumentov užívateľa
- vylepšenú funkciu automatického čiarkovania
- prístup k dokumentom odkiaľkoľvek vďaka novej službe NEWTON Cloud
- voliteľné licencovanie programu formou predplatného

NEWTON Dictate 5: Softvér pre prepis reči je poháňaný neurónovým srdcom

NEWTON Dictate predstavuje jedinečné riešenie pre písanie dlhších textov. Je vhodný nielen pre obchodnú korešpondenciu, ale vďaka mnoho slovníkom obsahujúcim viac ako milión výrazov z odbornej terminológie prináša znateľnú úsporu času užívateľom v štátnej správe, justícii, zdravotníctve i ďalších oboroch.

„Nová verzia posúva hranice vytvárania dokumentov hlasom. Implementáciou samoučiacej neurónovej siete a štvornásobne obsiahlejších slovných databáz sme významne zvýšili presnosť prepísaného textu. Tiež sme zrýchlili prepis a dosiahli vyššiu spoľahlivosť pri použití zabudovaných mikrofónov v počítači. Priebežné učenie z hlasu užívateľa prináša mimo iné i výrazne lepšie výsledky pri zhoršených zvukových podmienkach,“ popisuje prednosti piatej verzie Stanislav Čihák, riaditeľ spoločnosti NEWTON Technologies, a. s.

NEWTON Dictate 5: Softvér pre prepis reči je poháňaný neurónovým srdcom

Novinkou piatej verzie je prepojenie s webovým úložiskom NEWTON Cloud, ktoré umožňuje veľmi jednoduché prenášanie nadiktovaných textov medzi mobilným zariadením a počítačom. Využívaním tejto služby získa užívateľ prístup i k doplnkovým funkcionalitám. Jednou z nich je napríklad funkcia automatického prepisu hlasových záznamov a ďalšie budú postupne pribúdať.

NEWTON Dictate 5 je dostupný vo verziách Business a Professional. Verzia Business je určená pre bežné kancelárske využitie. Verzia Professional obsahuje navyše odborný slovník podľa vlastného výberu a je určená odborníkom z rôznych profesijných oblastí. Upgrade zo starších verzií produktov a 14-ti dennú skúšobnú verziu je možné objednať cez webové stránky www.newtondictate.sk.

(Zdroj: Tlačová správa NEWTON Technologies)