Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Chromebook 11 s Oblakom, z ktorého zaprší 100 GB

Chromebook 11 s Oblakom, z ktorého zaprší 100 GB
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
9. 10. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Hewlett-Packard prináša notebook pre menej náročných užívateľov s operačným systémom od Google - Chrome, procesorom Exynos 5250 od Samsungu a 2-ročným úložiskom 100 GB v rámci spolupráce s Google Cloud. Pri práci s Chromebookom je teda vhodné mať prístup k internetu.

Svetu počítačov nepanujú len notebooky pre profesionálnych dizajnérov či grafikov. Myslelo sa i na pohodlie a spoľahlivosť pre bežných, menej náročných používateľov. V spolupráci HP s Google vznikol Chromebook 11 s operačným systémom Chrome. Ak by ste hľadali nejaký rozdiel medzi hardwérom použitým v tablete Google Nexus 10 – nenašli by ste ho. Zdieľajú totiž jeden a ten istý. Tento Chromebook navyše spolupracuje s Google Cloudom, od ktorého dostal na prvé 2 roky 100 GB v rámci známeho Google Drive.

Chromebook 11 pre menej náročných používateľov

Reálna vnútorná kapacita je 16 GB a tak je každá pomoc v podaní prídavnej pamäte vítaná. Operačná pamäť disponuje 2 GB a aby nebolo málo spoluhráčov na poli spolupráce, dvojjadrový procesor Exynos 5250 pochádza z dielne Samsungu. Číslo 11 prezrádza veľkosť uhlopriečky, i keď, pre upresnenie, je to veľkosť 11,6 palca na displeji s rozlíšením 1366 x 768 pixelov. A ešte jeden bonus – 60 dňový voľný prístup do Google Play Music.