Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Lenovo na CES 2017 ukazuje ako "Odlišné inovuje Lepšie"

Lenovo na CES 2017 ukazuje ako "Odlišné inovuje Lepšie"
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
3. 1. 2017
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Lenovo dnes odštartovala ďalší ročník veľtrhu spotrebnej elektroniky - 2017 Consumer Electronics Show (CES 2017) - s celou škálou vzrušujúcich produktov, s ktorými svetu ukazuje ako "Odlišné inovuje Lepšie.”

Dnešní spotrebitelia od svojich zariadení očakávajú, že budú šité na mieru ich potrebám a vyhovejú ich používateľským zvykom, či už doma, v kancelárii alebo na cestách. Dnešné vyhlásenie upevňuje pretrvávajúcu oddanosť spoločnosti Lenovo voči inováciám cez objektív každého jedného jednotlivca a uspokojujúc nároky rozmanitých životov svojich spotrebiteľov.

“Náš prístup k inováciám je potrebné zabezpečiť, aby sme sa neustále vyvíjali a chápali, ako technológie prenikajú každým jednotlivcom, firmou a domovom,” povedal Gianfranco Lanci, prezident a COO spoločnosti Lenovo. “Sme odhodlaní chápať našich zákazníkov a nikdy neprestaneme vytvárať nové a lepšie zážitky, či už ide o PC na prácu, hranie hier, AR/VR inovácie novej generácie alebo smart domov.”

Prémiový PC zážitok s radom ThinkPad X1

 

Nová generácia produktov radu ThinkPad X1 je oddaná nekompromisným inováciám, prijíma a zahŕňa potreby vyvíjajúceho spotrebiteľa, u ktorého sa prelínajú hranice medzi pracovným a osobným používaním počítača. Spätná väzba od zákazníkov, hlboké pochopenie a skúsenosti posunuli Lenovo k tomu, aby značka skutočne pochopila, čo je pre používateľov najpodstatnejšie a mohla na tieto požiadavky reagovať prostredníctvom svojich produktov.

Zariadenie ThinkPad X1 Carbon 2017, dostupné v klasickej ThinkPad čiernej a novej striebornej farbe, je najľahším 14-palcovým biznis notebookom, ktorý váži len 1,14kg a obsahuje 14-palcový IPS displej, zabalený do elegantného 13-palcového formátu. X1 Carbon teraz ponúka až 15 hodinovú výdrž batérie a jeho nový dizajn teraz zahŕňa 3 porty Thunderbolt, super rýchle možnosti pripojenia LTE-A Wireless WAN a WIFI CERTIFIED WiGig, ktoré zabezpečujú mimoriadny výkon a pripojiteľnosť.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 2017

Vylepšené bezpečnostné prvky vám poskytnú ochranu pred hrozbami cyber kriminality. Snímač odtlačkov prstov so špecializovaným chipom na biometrické spracovanie údajov pomôže zabezpečiť a zjednodušiť prihlásenie Windows Hello vďaka novej infračervenej kamere na rozpoznanie tváre.

Vylepšená ThinkPad X1 Yoga, dostupná v novej metalickej striebornej farbe, je dokonale flexibilná a prispôsobuje sa potrebám užívateľov, nakoľko poskytuje skutočne multi režimové možnosti a prináša úžasné farby, ako aj dokonalé čierne odtiene na jedinom 14-palcovom notebooku s OLED obrazovkou. Nabíjateľné pero s novým dizajnom a vylepšená klávesnica „rise and fall” dopĺňajú tento zdokonalený zážitok.

Lenovo ThinkPad X1 Yoga

Spolu s ním je tu aj ThinkPad X1 Tablet, ktorý naďalej očaruje svojou ľahkosťou, modularitou a prevádzkovateľnosťou. Zariadenie má jedinečné moduly, ktoré ponúkajú rozšírenie prostredníctvom portov a až 5-hodinovú dodatočnú výdrž či možnosť integrovaného projektora, vďaka čomu je prechod od tvorby k prezentácii ešte jednoduchší.

Lenovo ThinkPad X1 Tablet

Integrácia práce a súkromného života s Miix 720

 

Ultra elegantný odnímateľný Miix 720 Windows obsahuje prvky potrebné na lepšiu prácu, nakoľko spája ultra ostrý 12-palcový QHD+ displej a precíznu klávesnicu podporujúcu touchpad s procesorom 7. generácie Intel Core i7 a Thunderbolt 3, najrýchlejším portom, aký je v súčasnosti dostupný.

A keď je čas vyraziť na cesty - alebo na ďalšie stretnutie - môžete jednoducho odobrať klávesnicu a Miix 720 sa okamžite premení na tablet s dotykovou klávesnicou s mnohými funkciami. V spojení s mnohostranným perom Lenovo Active Pen 2 je Miix 720 ideálnym zariadením na jednoduché zapisovanie poznámok alebo oživenie kreatívnych konceptov.

Keď je čas na oddych, s integrovanou infračervenou kamerou s technológiou rozpoznávania tváre Windows Hello sa môžete pohodlne usadiť a užívať si večer sledovaním svojho obľúbeného programu - a to všetko bez otravného spomínania si alebo zadávania hesla. Stojan tabletu s rotáciou až do 150 stupňov sa jednoducho prispôsobí vášmu preferovanému sledovaciemu uhlu, takže o večer v pohodlí a so zábavou je postarané.

Lenovo Miix 720 Windows

Hrajte lepšie s Lenovo Legion

 

Lenovo stabilne buduje komunitu hráčov, ktorá spoločnosti pomáha lepšie chápať, ktoré funkcie sú pre hráčov najcennejšie. Aby sme mohli naplniť vyvíjajúce sa potreby hráčskej komunity, uvádzame novú hráčsku podznačku - Lenovo Legion - aby sme našim zákazníkom mohli poskytovať produkty, miesto v komunite a pohlcujúce zážitky, ktoré poháňajú ich vášeň pre počítačové hry. V rámci uvedenia novej značky Lenovo Legion predstavujeme naše prvé produkty, ktoré stelesňujú moderný hráčsky zážitok: nové notebooky Lenovo Legion Y720 a Lenovo Legion Y520.

Dva výkonné herné notebooky sú určené pre mainstreamových a nadšených hráčov - notebooky Lenovo Legion Y720 a Y520 hráčom ponúkajú špičkovú technológiu, s ktorou sa môžu naplno ponoriť do hry. Nové počítače prinášajú dokonalejšie herné zážitky v každom ohľade - silná virtuálna realita prostredníctvom najnovšej grafiky NVIDIA, lepší zvuk vďaka Dolby Atmos a zvýšený výkon s najnovším procesorom 7. generácie Intel Core i7. Nový herný rad spoločnosti Lenovo má vyhovieť dopytu hráčskej komunity po vynikajúcich hráčskych zážitkoch so špičkovými PC hernými produktmi ďalšej generácie, ktoré sú inšpirované potrebami hráčov.

Lenovo Legion Y720

Sprístupňovanie smart technológií

 

Prinášanie skvelých smart home zážitkov do viacerých domovov a sprístupňovanie technológií je jedným z našich veľkých cieľov v prepojenom svete. Po vykonaní série štúdií o sťažnostiach a potrebách spotrebiteľov, Lenovo vytvorilo Lenovo Smart Assistant, novú mainstreamovú digitálnu osobnú asistentku, v spojení s cloudovými hlasovými službami Amazon Alexa.

Elegantne navrhnutá Lenovo Smart Assistant, ktorá je vytvorená v spolupráci so spoločnosťou Amazon, rozoznáva hlasové povely užívateľov, na základe ktorých vykonáva webové vyhľadávanie, prehráva hudbu, vytvára zoznamy, pripomína udalosti z kalendára a oveľa viac. Alexa má svoj mozog uložený na cloude, takže je stále múdrejšia. Lenovo Smart Assistant je taktiež určená na to, aby riadila domáce smart zariadenia Lenovo, ako aj mnohé ďalšie produkty tretích strán, čo rozširuje možnosti užívateľa.

Lenovo Smart Assistant

Úložisko Lenovo Smart Storage rozširuje našu ponuku domácich smart zariadení. Ide o bezpečné riešenie digitálneho úložiska s obrovskou – 6TB – kapacitou, dvojpásmovým bezdrôtovým prístupom a možnosťami automatickej synchronizácie viacerých zariadení. Úložisko Lenovo Smart Storage, určené na bezpečný a P2P (peer-to-peer) prístup k uloženým médiám ako sú fotky, hudba a dokumenty, užívateľom poskytuje rýchle ovládanie dát a súborov. Má integrovaný softvér na rozpoznávanie tváre, vďaka ktorému je možné s vysokou presnosťou zorganizovať celú knižnicu fotografií na základe tvárí.

Lenovo Smart Storage

Prevezmite kontrolu s multimediálnym ovládačom Lenovo 500 Multimedia Controller

 

V reakcii na explozívny nárast smart TV s podporou internetového pripojenia sme vytvorili multimediálny ovládač Lenovo 500 Multimedia Controller - špičkovú bezdrôtovú klávesnicu a myš, ktorá sa zmestí do vašej dlane a výrazne zlepšuje nielen to, ako sa doma pripájate k svojim počítačom, internetu a iným displejom, ale aj mení celú podstatu toho, ako by kompaktné zariadenie s ľudským rozhraním (HID) malo vyzerať, aké by malo byť na pocit a ako by malo fungovať. Oblasť klávesnice tiež slúži ako multi-dotyková kapacitná plocha vo Windows 10 s podporou ovládania gestom - čo znamená, že užívatelia môžu písať prstom ako na normálnej klávesnici alebo sa posúvať prstami po ploche.

Lenovo 500 Multimedia Controller

Sprístupnenie zážitkov AR/VR s aplikáciami Phab 2 Pro

 

Celosvetovo prvý smartfón s podporou Tango - Lenovo Phab 2 Pro - je teraz dostupný online aj na pultoch, sprístupňuje jedinečné mobilné zážitky rozšírenej reality (AR) pre užívateľov smartfónov na celom svete. Ako spotrebiteľský smartfón pre všetkých vývojárov Tango aplikácií, Lenovo Phab 2 Pro ponúka optimálny Tango zážitok pre celú vlnu nových aplikácií.

Aby bol schopný podporovať Tango, smartfón Lenovo Phab 2 Pro je vybavený súborom senzorov, ktoré zachytia 250,000 rozmerov za sekundu, spracúvajú informácie prostredníctvom sledovania pohybu, spoznávania oblasti a snímania hĺbky. Aplikácie, ktoré využívajú túto technológiu, v súčasnosti otvárajú vlnu nových zážitkov AR a VR, a to v oblastiach nakupovania, hier, interiérového dizajnu a vzdelávania. Patria sem aplikácie ako iStaging, Matterport a Hot Wheels Track Builder. Dekorujte a zmapujte si svoj vlastný interiér, nafilmujte sa s hologramami alebo premeňte svoj domov na virtuálne ihrisko.

Spoločnosť Lenovo sa zameriava na priestor Android a Chrom, keď v roku 2016 úspešne uviedla Lenovo Yoga Book a Lenovo Phab 2 Pro. Lenovo sa aj naďalej bude sústreďovať na produkty ako sú Yoga Book, Chromebooky, ale aj na Tango technológiu s AR/VR zariadeniami.

Lenovo Phab 2 Pro

Ceny a dostupnosť

 

Všetky Lenovo produkty sú dostupné na www.lenovo.com

• ThinkPad X1 Carbon 5th s cenou od 1,599 EUR, dostupný od apríla 2017.

• ThinkPad X1 Yoga 2nd s cenou od 1,999 EUR, dostupný od apríla 2017.

• ThinkPad X1 Tablet 2nd s cenou od 1,839 EUR, dostupný od apríla 2017.

• Miix 720 (vrátane klávesnice) s cenou od 1,499 EUR, dostupný v šampanskej zlatej farbe od marca 2017.

• Lenovo Legion Y720 s cenou od 1,399 EUR, dostupný od marca 2017.

• Lenovo Legion Y520 s cenou od 899 EUR, dostupný od marca 2017.

• Lenovo Phab 2 Pro s cenou od 479 EUR.

Lenovo na CES 2017 ukazuje ako

(Zdroj: Tlačová správa Lenovo)