Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Ľahko prenosný portál do sveta virtuálnej reality od ASUSu

Ľahko prenosný portál do sveta virtuálnej reality od ASUSu
Autor:
Rastislav Blažek
Zverejnené:
3. 1. 2017
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Na veľtrhu CES sa to virtuálnou realitou len tak hemží, už aj rok 2016 priniesol mnohé riešenia. Problémom ale ostáva, že kvalitné a výkonné zostavy sa ťažko prenášajú a malé kompaktné počítače zasa nezvládajú nároky virtuálnej reality.

Asus sa pochlapil a priniesol prvé kompaktné riešenie. Je ním VivoPC X v tvare desktopu, ktorý je iba o máličko väčší ako bežná herná konzola, ale má už dostatočný výkon pre aplikácie a hry využívajúce, či podporujúce virtuálnu realitu.

Do výzbroje mu konštruktéri z Asusu vložili najnovší Core i5 procesor rady Kaby Lake a grafickú kartu Nvidia GTX 1060, ktorá už je stavaná na zvládnutie takejto úlohy. Je jasné, že takto vyľahčený počítač nezvláda najnáročnejšie verzie virtuálnych hier, ale je viac ako dostatočný pre štandardné hry, či aplikácie s nastavením na nižších detailoch.

Asus predstavil kompaktný desktop VivoPC X, navrhnutý špeciálne pre hranie v prostredí virtuálnej reality

Toto obmedzenie ale vynahrádza VivoPC X ľahkou prenositeľnosťou, čo v mnohých prípadoch bohato vyváži „guľu na nohe“ v podobe váhy výkonnejších riešení. Už viac krát sa v histórii vyľahčené riešenia osvedčili a dokázali vyplniť medzeru na trhu.

Klasické chladenie by ale samozrejme pri výkone Nvidie GTX 1060 nestačilo, a preto má VivoPC X na bokoch ventilátory, zabezpečujúce cirkuláciu chladného vzduchu do zariadenia. Nezabudlo sa ani na komunikačné porty a Asus VivoPC X je vybavené štyrmi USB 3.1 portami a dvoma USB 2.0. Samozrejmosťou je displej port a dva HDMI porty.

Asus teda spravil naozaj zaujímavý krok oproti virtuálnej realite a jej priblíženiu masovým používateľom.

Desktop Asus VivoPC X je so svojmi rozmermi a parametrami dostupným riešením pre používateľov, ktorí si chcú užiť virtuálnu realitu