Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Yahoo končí s prihlasovaním cez Facebook a Google

Yahoo končí s prihlasovaním cez Facebook a Google
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
5. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Marissa Mayer, šéfka Yahoo dnes oznámila, že končia s podporou prihlasovania cez tzv. tretie strany. Používatelia sa teda nebudú môcť prihlásiť iba jednoduchým zadaním Yahoo cez používateľské kontá Google a Facebook. Uvidíme, ako to prijmú používatelia, no Yahoo vraví, že im to má zosobniť prístup.

Povedzme úprimne, je to výhoda. Prihlásite sa ráno do Gmailu a cez toto konto máte automatické prihlásenie i do takého Youtube. Ak ste patrili k tým, ktorí považujú takéto spájanie prihlasovacích kont na viacerých weboch za výhodu, je tu jedna smutná správa. Hlava Yahoo, Marissa Mayer, vyhlásila, že Yahoo už nebude podporovať prihlásenie cez Facebook či Google konto. Tieto prihlásenia boli pritom dostupné od roku 2010 a milióny používateľov si na to zvykli.

Zatiaľ nie je celkom jasné, čo stojí za týmto rozhodnutím. Yahoo riskuje i to, že viacero používateľov môže naň zanevrieť. Je to síce maličkosť prihlásiť sa niekam do služby, no v dnešnej dobe sme si akosi zvykli na okamžitý prístup, neustále prihlásenie či online status a naozaj, jedno prihlasovacie meno a heslo navyše sa môže zdať potom trochu otravné. Podľa zodpovedných z Yahoo to však má byť „nový proces, ktorý si (síce) žiada prihlásenie s Yahoo používateľským menom, no poskytne nám lepšiu a osobnejšiu skúsenosť“. Pre nás to znamená toľko, že si budeme musieť spomenúť, aké heslo sme mali k tej starej cool mailovej adrese kvietocek123@yahoo.com...