Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Zvýšte bezpečnosť vašej komunikácie s Privacy Phone

Zvýšte bezpečnosť vašej komunikácie s Privacy Phone
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
5. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Bezpečnosť na prvom mieste, to je heslo, ktoré by každý z nás najradšej vryl do pamäti svojho smartfónu, aby sa už nikdy nemusel báť odpočúvania či inej formy sledovania rôznymi agentúrami. Nejaké tie najbezpečnejšie riešenia aj telefóny tu už boli, no nie sú vždy práve najlacnejšími záležitosťami.

Za bezpečnosť sa síce oplatí priplatiť, ale ak práve nie ste nositeľom štátneho tajomstva, potom si vystačíte aj s jednoduchšou ochranou. Do tejto kategórie patrí nový smartfón Privacy Phone od spoločnosti FeedomPop. Jeho cena je prijateľných 189 dolárov.

Vo vnútri sa mu nachádza niekoľko bezpečnostných vylepšení. Všetky hovory, ktoré prebiehajú cez internetové pripojenie, rovnako ako aj správy, sú kódované. Kryptuje i bežné textové správy a hovory, umožňuje anonymné prehliadanie internetových stránok, zároveň ochraňuje váš smartfón pred vírusmi a malvérmi. Dáta putujú cez VPN, ktorý kryje vašu identitu. Tí, ktorí sa v tom vyznajú, však vedia, že vďaka spomínaným opatreniam sa nedá na 100 percent zaručiť bezpečnosť. Viac ako 128 bitové šifrovanie totiž u FreedomPop nenájdete a rovnako i VPNky nie sú zakaždým bezpečné pred neviditeľnými zvedavými očami (ušami). Za danú sumu je to však pomerne primeraná ochrana, najmä posilnenejšia oproti klasickým smartfónom.