Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

SD Express zvyšuje kapacitu pamäťových kariet až na neuveriteľných 128 TB

SD Express zvyšuje kapacitu pamäťových kariet až na neuveriteľných 128 TB
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
27. 6. 2018
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Nezisková organizácia SD Association, ktorá je zodpovedná za stanovenie štandardov pre SD karty, oznámila najnovšiu verziu špecifikácií populárnej pamäťovej karty SD pod označením SD Express. Tie prinášajú maximálnu prenosovú rýchlosť dát až 985 MB / S a ich maximálna úložná kapacita sa zvýšila až na 128 TB.

Súčasťou špecifikácie SD 7.0 je aj to, že SD Express pridáva rozhrania PCI Express a NVMe pre podporu rýchlostí a kapacít, ktoré sú v súčasnosti a blízkej budúcnosti potrebné pre čoraz náročnejšie aplikácie a prenosy obrovského množstva dát, ako je napríklad záznam a prehrávanie 8K videa, 360 stupňové kamery, zariadenia v ekosystéme internetu vecí, mobilné počítačové zariadenia či drony.

Zatiaľ čo prenosové rýchlosti dát pre špecifikáciu SD 6.0 dosahovali 624 MB / s a veľkosť úložného priestoru bola obmedzená na 2TB, karty SD Express sa podstatne zlepšujú v týchto číslach, či už v plnom formáte alebo v MicroSD verziách. SD Express sa spočiatku objaví v pamäťových kartách SDUC, SDXC a SDHC, ktoré budú spätne kompatibilné aj s jestvujúcimi zariadeniami.

Pamäťové karty SD Express sa podstatne zlepšujú v prenosových rýchlostiach aj vo veľkosti ukladacieho priestoru, či už v plnom formáte alebo v MicroSD verziách.

Využitie populárnych rozhraní PCIe 3.0 a NVMe v1.3 v SD Express pre dosiahnutie rýchlejších prenosových rýchlostí a dátových kapacít je podľa SD Association tou správnou voľbou, pretože oba protokoly sú v súčasnosti masívne používané a sú integrované v množstve zariadení všetkých možných typov. Vďaka technológii SD Express tak získame úplne novú úroveň pamäťových kariet, ktoré zvládnu čoraz vyššie nároky našej digitálnej doby.

Karty SD Express prinášajú maximálnu prenosovú rýchlosť dát až 985 MB / S a ich maximálna úložná kapacita sa zvýšila až na 128 TB.

Podobné články