Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Microsoft "podporuje" problémy Newyorčanov

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
11. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

V New Yorku žije 8,3 milióna obyvateľov a ak by sa len polovica z nich na niečo sťažovala, je to stále skutočne veľa ľudí. Pravdou je, že Newyorčania sa naozaj radi sťažujú, no aby sa sťažnosti konštruktívne využili, vstúpil do hry Microsoft so službou HereHere, kde sa obyvatelia môžu sťažovať prostredníctvom aplikácie. V nej sa na mape zobrazujú problémové oblasti.

Aplikácia HereHere je síce venovaná Newyorčanom, no pokojne by si našla uplatnenie aj na Slovensku. Ide totiž o aplikáciu venovanú predovšetkým sťažnostiam. A ako to pri aplikáciách býva, sťažnosti sa tu zoskupujú. Obyčajná telefónna linka čísla 311 býva v New Yorku totiž dosť vyťažená a jednotlivé sťažnosti sa nestíhajú spracúvať – a čo je hlavné, nedostanú sa všetky ani k ostatným obyvateľom. Microsoft so svojím FUSE (Future Social Experiences) teda vytvoril priestor pre pripomienky, sťažnosti či upozornenia, ktoré sa zdieľajú medzi obyvateľmi prostredníctvom notifikácií.

Na začiatku displej zobrazí 40 štvrtí New Yorku na kreslenej mape, kde veľké ikony reprezentujú najväčšie súčasné problémy každej časti mesta. Takto majú rýchlo a prehľadne obyvatelia predostreté aktuálne záležitosti. Je tu však i možnosť dostávať podrobné správy e-mailom. Microsoft chce i takéto dáta skrátka sprístupniť všetkým.