Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Vertikálna myš s pokročilou ergonómiou znižuje únavu v zápästí

Vertikálna myš s pokročilou ergonómiou znižuje únavu v zápästí
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
21. 8. 2018
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Únava svalov zápästia, bolesti či dokonca vážnejšie zdravotné problémy hrozia v dnešnej digitálnej dobe v súvislosti s dlhodobým používaním počítačových myší. Aj preto sa výrobcovia týchto periférnych zariadení snažia prinášať rôzne inovácie a riešia odveký problém s ergonómiou. Spoločnosť Logitech na to ide trocha inak a predstavila počítačovú myš MX Vertical, ktorá je navrhnutá tak, aby sa držala v prirodzenejšej polohe ruky, čím sa údajne znižuje svalové napätie, no zároveň nie je obmedzený pracovný výkon.

Nová počítačová myš Logitech MX Vertical má rozmery 79 x 78,5 x 120 mm a váži 135 gramoch. Je síce ťažšia ako väčšina myší, no vyvažuje to svojimi ergonomickými výhodami. Jej vertikálny tvar umožňuje polohu prirodzeného uchopenia ruky a uhol náklonu 57 stupňov by mal údajne znížiť napätie v svaloch či dokonca prispieť k celkovému držaniu tela. Vertikálna myš pritom povzbudzuje používateľa k posúvaniu celej ruky pri výbere a klikaní, čo znižuje tlak na zápästie.

Počítačová myš Logitech MX Vertical je navrhnutá tak, aby sa držala v prirodzenejšej polohe ruky, čím sa údajne znižuje svalové napätie.

Výrobca integroval i dodatočné nastavenie rýchlosti a presnosti výberového kurzora myši v pridruženom softvéri. Celkovo by táto kombinácia mala znížiť pohyby s rukou až štvornásobne. Nastavenia sa dajú rýchlo upraviť aj pomocou vyhradeného tlačidla umiestneného priamo v hornej časti myši. Okrem štandardného ľavého a pravého tlačidla a posúvacieho kolieska nájdeme na ľavej strane myši dve ďalšie prispôsobiteľné tlačidlá.

Vertikálna myš Logitech MX Vertical svojim ergonomickým tvarom povzbudzuje používateľa k posúvaniu celej ruky, čo znižuje tlak na zápästie.

Myš MX Vertical je vyrobená z mäkkej gumy a hliníka. Nabíja sa cez rozhranie USB-C, pričom na jedno nabitie by mala vydržať fungovať až štyri mesiace. Konektivita k zariadenia môže fungovať prostredníctvom USB-C nabíjacieho kábla, Bluetooth pripojenia alebo cez zariadenie Logitech Unifying Receiver. Myš je kompatibilná s operačným systémom Windows a MacOS.

Nová ergonomická počítačová myš Logitech MX Vertical sa dá predbežne objednať cez webové stránky spoločnosti Logitech. Cena bola stanovená na 99,99 dolárov a začiatok distribúcie je naplánovaný na september.

Myš Logitech MX Vertical je vyrobená z mäkkej gumy a hliníka. Batéria by mala na jedno nabitie vydržať fungovať až štyri mesiace.

Podobné články