Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Luxusná ochrana pred guľkou

Luxusná ochrana pred guľkou
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
24. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

SuitArt prichádza s jedinečným kúskom nepriestreľného oblečenia, no aby vás neodradila cena hneď na začiatku, najskôr spomeniem všetky plusy. Spoločnosť uviedla sako, ktoré totiž odoláva guľkám a zodpovedá dôležitým štandardom bezpečnosti. Okrem toho je i vodeodolné - a vôbec sa v ňom nespotíte.

Niečo podobné tu už bolo, no Diamond Armor je najdrahším nepriestreľným, na mieru ušitým sakom na svete. Je výsledkom spolupráce viacerých spoločností. Tkanina, ktorá odoláva guľkám je z dielne výrobcu nátelného brnenia Croshield a jej parametre spĺňajú level II ochrany známej ako NIJ štandard 0101.0 a rovnako i štandardu NATO STANAG 2920 V50>500m/s. Materiál je ďalej vodeodolný, teda neprepúšťa či nenasakuje vodu – to má zase na svedomí spoločnosť Schoeller Technologies. Aby však v nepriestreľnom a nepremokavom saku nebolo príliš dusno, pomohla spoločnosť Empa tiež svojou troškou. Sako je vybavené aktívnym chladiacim systémom, ktoré sa aktivuje stlačením tlačidla v saku. Vtedy začne svoju prácu robiť mini-ventilátor, ktorý fúka vzduch cez ventilačnú vrstvu.

Ukážka, ako vyzerá guľka, ktorá chcela vniknúť do saka

Situácia s diamantmi z názvu je taká, že sú čierne a je ich tu 880. Majú v priemeru 4 mm a nachádzajú sa na výložkách a obrysoch. Ak je luxusu stále málo, potom spomenieme aj hodvábnu podšívku, ktorá je reprodukciou Unidad Molecular Aleatoria od Luciana Goizuetu, ktorá bola i vo filme Toto je vojna! z roku 2012 a každý z kúskov obleku bude obsahovať i umelcov podpis. Ďalej si môže vážny záujemca objednať i 24-karátovú viazanku od Weisbrod z Zurichu. Nuž... a čo s tou cenou? Je to neuveriteľných 3,2 milióna dolárov.