Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

AeroPress: Originál káva za pár sekúnd

AeroPress: Originál káva za pár sekúnd
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
22. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Ak vo vašej domácnosti nemáte priestor pre kávovar či iné, podobné zariadenia, môžete využiť aspoň túto mašinku s názvom AeroPress. Ide pritom o plnohodnotného výrobcu kávy ako z kaviarne. Všetko je však o trošku menšie.

Od hračiek to dopracoval až k výrobe špeciálneho, miniatúrneho kávovaru. Tvorca AeroPressu Alan Adler najskôr skutočne vyrábal lietajúce taniere pre Parker Brothers, no neskôr sa rozhodol zmeniť pole pôsobnosti po obyčajnom rozhovore s priateľovou manželkou. Tá sa sťažovala na nepohodlnosť prekvapkávacieho prístroja na prípravu kávy. Definitívne mu to stačilo ako podnet a už o rok neskôr vyrobil prototyp svojho nápadu – dvojicu plastických valčekov, ktoré presne do seba zapadajú a tvoria tak vzduchotesný priestor. Horúca voda prechádza týmto tlakom a tvorí sa tak klasická odkvapkávaná káva. Cely proces trvá pritom iba 10 sekúnd (no dobre, na začiatku musíte počkať asi 30 sekúnd, kým spustíte piest).

AeroPress je v zásade jednoduchou „striekačkou na kávu“, no už teraz oslovila veľké množstvo ľudí, ktorí medzi sebou usporadúvajú dokonca šampionát. Ide v ňom, samozrejme, o to, kto spraví lahodnejšiu kávu pomocou tohto zariadenia.