Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Antik Telecom: Východné Slovensko s rýchlym internetom i optickou sieťou

Antik Telecom: Východné Slovensko s rýchlym internetom i optickou sieťou
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
19. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Východ Slovenska nebude zaostávať - povedal si Antik Telecom a prináša tu viaceré novinky. V spolupráci s obcou Kechnec pribudne optický internet a buduje sa optická sieť a v tomto roku budú mať viaceré mestá i gigabitové pripojenie k internetu.

ANTIK Telecom prinesie optický internet do obce Kechnec (okres Košice, 1,180 obyvateľov). Vďaka spolupráci so samosprávou získa každý občan možnosť používať optický internet, digitálnu televíziu a bezplatné telefonovanie, presne ako vo väčších mestách. Obyvatelia si však najskôr počkajú na vybudovanie možností pre tieto triple-play služby – od 12.mája prebieha výstavba optickej siete vrátane zemných prác, ktoré by sa mali ukončiť do konca roka. „Veríme, že našou prácou aj my prispievame k stieraniu rozdielov medzi regiónmi. V Kechneci chceme ukázať, že aj obyvatelia na vidieku môžu dostať rovnako dobré služby Antiku ako naši klienti v mestách, vraví Peter Blaas zo spoločnosti ANTIK Telecom. „Za cenu 17,92 eur dostane zákazník optický internet až 70 mbps, digitálnu televíziu s viac ako 200 kanálmi ako aj bezplatné telefonovanie.“ Okrem toho chce však starosta obce Kechnec Jozef Konkoly využiť novú optickú sieť aj na alarm systém pre starších ľudí „aby sa mohli v každom okamihu pomocou stlačenia jediného tlačidla na náramku dovolať pomoci záchranného systému v obci“. Za zriadenie optickej prípojky rodinného domu samoinštaláciou obyvateľ zaplatí 100 eur.

A aby nebolo na východe Slovenska noviniek od ANTIKu málo, chystá sa zaviesť extrémne rýchly internet s rýchlosťou 1 gbps a 110,000 domácností ho môže získať už od augusta za cenu bežného internetu. Za upgrade na 1 gbps bude brať ANTIK jednorazový poplatok 19,90 eur – a to až pri zriadení rýchleho internetu. „Gigabitové pripojenie považujeme za súčasť prirodzeného vývoja potrieb modernej domácnosti, keď doterajší technologický limit 100 mbps sa pri raste dátových prenosov – najmä na videá – stáva postupne obmedzujúcim,“ vraví Peter Blaas. Ultra rýchle internetové služby budú v tomto roku dostupné v Košiciach, Humennom, Stropkove, Svite, Trebišove, Vranove nad Topľou, Veľkých Kapušanoch a Žarnovici.

Spoločnosť ANTIK Telecom prekročila číslo 200 v počte poskytovaných televíznych kanálov. Zaradila totiž ďalšie nové kanály do svojej ponuky a v súčasnosti tak poskytuje vo svojej IPTV platforme 206 kanálov. Viac než 115 kanálov pritom už ponúka v základnom balíku, ktorý ANTIK v rámci triple-play poskytuje bezplatne. K najnovším kanálom patrí napríklad Spartak TV, Nickelodeon, prémiové kanály z FilmBox.