Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Lenovo uvádza najtenší 1-palcový OLED notebook na svete

Lenovo uvádza najtenší 1-palcový OLED notebook na svete
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
9. 9. 2021
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Veľtrh IFA v Berlíne sa tento rok nekoná, a tak sa spoločnosť Lenovo zúčastnila virtuálneho veľtrhu s názvom Tech World 2021, kde predstavila údajne najľahší a najtenší 14-palcový OLED notebook na svete, spolu s väčším a ťažším súrodencom zameraným na kreatívnu prácu.

Spoločnosť Microsoft spustila ďalšiu iteráciu svojho operačného systému Windows už v júni, ktorá by mala vyjsť budúci mesiac a prináša nový vzhľad a množstvo nových a vylepšených funkcií. Medzi prvé zariadenia dodávané s nainštalovaným systémom Windows 11 patria dva nové notebooky Yoga od spoločnosti Lenovo.

Prvým z nich je model s názvom Yoga Slim 7 Carbon, ktorý má 14-palcový OLED displej s pomerom strán 16 : 10 a rozlíšením QHD+ (2 800 x 1 800 pixelov). Displej je chránený sklom Corning Gorilla Glass a podporuje obrazové technológie Dolby Vision a VESA DisplayHDR TrueBlack 500, ako aj 100 percent farebnej škály DCI-P3. K dispozícii je aj verzia s dotykovým displejom.

Notebook Lenovo Yoga Slim 7 Carbon.

Tieto špecifikácie by mali priniesť celkom slušný zážitok zo sledovania filmov na mobilnom zariadení, najmä v kombinácii so štyrmi reproduktormi s technológiou priestorového ozvučenia Dolby Atmos a inteligentným zosilňovačom s digitálnym spracovaním signálu. Displej sa tiež môže pochváliť obnovovacou frekvenciou 90 Hz a maximálnym jasom 600 nitov. Certifikácia TÜV Eye Comfort znamená, že by nemal spôsobovať únavu očí.

Notebook je vyrobený zo zliatiny horčíka s uhlíkovými vláknami a váži len 1,1 kilogramu, čo ho podľa spoločnosti Lenovo zaraďuje do vlastnej kategórie medzi ľahkými notebookmi. Ako už naznačuje jeho názov, má aj tenký profil s hrúbkou len 14,9 milimetra. Vďaka použitým materiálom je aj dosť odolný, pričom spĺňa vojenské štandardy MIL-STD 810H.

Notebook Lenovo Yoga Slim 7 Carbon.

Model Yoga Slim 7 Carbom je možné vybaviť 8-jadrovým mobilným procesorom AMD Ryzen 7 5800U s grafikou Radeon, ale dá sa aj doplniť dedikovanou grafickou kartou Nvidia GeForce MX450. Môže byť v konfigurácii 8 alebo 16 GB operačnej pamäte RAM a môže mať až 1 TB úložného priestoru typu PCIe M.2 SSD.

K dispozícii je samozrejme bezdrôtové pripojenie Bluetooth 5.1 a Wi-Fi 6 a fyzické porty sú v podobe troch portov typu USB-C. Integrovaná 61-Wh batéria má udávanú výdrž až 14,5 hodiny používania na jedno nabitie, pričom rýchle nabíjanie poskytne tri hodiny výdrže už za 15 minút nabíjania.

Notebook Yoga Slim 7 Carbon sa začne predávať v októbri za cenu od 1 289,99 dolárov, v závislosti od konfigurácie.

Notebook Lenovo Yoga Slim 7 Pro.

Pre kreatívnych tvorcov, ktorí hľadajú stroj s Windows 11, je určený o niečo väčší a ťažší model Yoga Slim 7 Pro. Ten je vybavený 16-palcovou dotykovou obrazovkou s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz a rozlíšením QHD (2 560 x 1 600 pixelov), ktorá disponuje technológiu Dolby Vision, je vybavená certifikáciou VESA DisplayHDR 400 a podporuje 100 percent farebnej škály sRGB.

Notebook poháňa mobilný procesor Ryzen 7 5800H s grafikou Radeon, spolu so 16 GB operačnej pamäte DDR4 RAM a až 1 TB úložného priestoru typu PCIe M.2 SSD. V prípade potreby je k dispozícii výber z grafických kariet Nvidia GeForce RTX 3050 alebo GeForce GTX 1650.

Notebook Lenovo Yoga Slim 7 Pro.

V najtenšom mieste meria model Pro len 17,4 milimetra a váži 2,1 kilogramu. Medzi ďalšie špecifikácie patrí dotykový panel, ktorý je o 11 percent väčší ako ten, ktorý bol v jeho predchodcovi, dva 2W reproduktory s podporou Dolby Atmos, Bluetooth 5.1 a Wi-Fi 6 a niekoľko ďalších portov, ako sú dva USB-C porty, dva USB-A porty, port HDMI 1.4b a slot pre pamäťové karty SD.

Vstavaná 75-Wh batéria by mala poskytnúť výdrž až 16,5 hodiny sledovania videí alebo 12,5 hodiny bežného používania. A opäť, 15 minút rýchleho nabíjania poskytne 3 hodiny prevádzky.

Model Yoga Slim 7 Pro bude k dispozícii budúci mesiac za cenu začínajúcu sa od 1449 dolárov, v závislosti od zvolenej konfigurácie.