Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Safelet pomôže ženám v ohrození

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
16. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Holandská spoločnosť Everfind prichádza s bezpečnostným náramkom, ktorý by mohol pomôcť ochrániť ženy pred násilníkmi či inými nebezpečnými útokmi. Náramok sa nazýva Safelet a na prvý pohľad vyzerá ako klasický módny doplnok. Je však niečím omnoho cennejším.

Safelet je bezpečnostný elektronický náramok a obsahuje dve tlačidlá i mikrofón. Jeho výhodou je to, že v prípade núdze sa aktivuje omnoho rýchlejšie ako smartfón. S jeho nastavením to tiež nie je zložité – najskôr si nainštalujete do smartfónu aplikáciu buď na iOS alebo Android platformu. Potom si zvolíte bezpečnostnú úroveň – či už v podobe ľudí vlastniacich tento náramok, teda Safelet spoločenstvo, alebo rodina, priatelia, či dokonca polícia. Príde im notifikácia o vašom kontaktovaní. V momente ohrozenia stlačíte tlačidlá na oboch stranách Safeletu naraz a tým vyšlete alarm v podobe správy pre všetky kontakty z vášho okruhu kontaktov, ktoré ste si pred tým vybrali. Urgentná správa obsahuje vašu presnú polohu a okrem toho sa aktivuje i mikrofón. Vďaka nemu budete mať i hlasový záznam, ktorý sa dá v prípade potreby použiť ako dôkaz na polícii.

Náramok spustil kampaň na portáli Indiegogo a môžete si ho predobjednať za cenu 99 dolárov, čo je o 30 menej, ako bude jeho plánovaná cena po ukončení kampane. Mimochodom, podobným zariadením je i First Sign.