Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Príves na e-bicykel Expeditions má podlahu, ktorá sa dá znížiť

Príves na e-bicykel Expeditions má podlahu, ktorá sa dá znížiť
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
25. 9. 2023
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Majiteľov elektrických bicyklov, ktorí hľadajú možnosť prespania na cestách, by mohol zaujať nový príves na kempovanie s názvom Expeditions Trailer. Ten je špecifický v tom, že namiesto zvýšenia strechy znižuje svoje podlahu a môže mať ľahkú kompozitnú konštrukciou s ostrými líniami.

Cyklistický príves na kempovanie Expeditions Trailer vyrába na zákazku švajčiarsky dizajnér Gerhard Weber. V závislosti od individuálnych požiadaviek klientov môžu konštrukčné materiály pozostávať z uhlíkových vlákien, aramidových vlákien alebo preglejkových panelov s penovým jadrom.

Cyklistický príves na kempovanie Expeditions Trailer.

Ak nie je stanovené inak, celý príves má rozmery 2 240 mm na dĺžku, 1 150 mm na výšku a 900 až 1 200 mm na šírku. Hoci bol vyrobený model s hmotnosťou 38 kg, väčšina exemplárov má hmotnosť okolo 55 kg. Jedným z charakteristických znakov prívesu sú pritom bočné dvere, ktoré sa otvárajú hydraulicky smerom nahor. Je to niečo ako hatchback v aute, ale na boku. Okná z plexiskla na oboch stranách zabezpečia prepúšťanie denného svetla.

Cyklistický príves na kempovanie Expeditions Trailer.

V interiéri sa nachádza čalúnené sedadlo s nastaviteľným uhlom, ktoré možno zmeniť medzi konfiguráciou na sedenie a spanie. Aby sa zabezpečil potrebný priestor na nohy pri sedení, podlaha prívesu sa dá znížiť až na úroveň zeme.

Po spustení zostáva podlaha po stranách uzavretá, takže okoloidúci neuvidia nohy používateľa vyčnievajúce zo spodnej časti prívesu a dovnútra neprenikne ani chladný vietor. Okrem toho toto usporiadanie umožňuje, aby sa veľká časť váhy prívesu a používateľa preniesla na zem prostredníctvom podlahy, takže náprava kolies nemusí znášať všetku tú záťaž.

Cyklistický príves na kempovanie Expeditions Trailer.

Medzi ďalšie funkcie patria predné a zadné police, strešný vetrací otvor, rozkladacia vonkajšia kuchyňa v zadnej časti a stropné svetlo a ventilátor napájané batériou. Príves môže byť na želanie vybavený aj komodou, ohrievačom, výsuvnou mini chladničkou a nádržou na vodu. No samozrejme, všetky tieto veci výrazne zvýšia celkovú hmotnosť.

Model strednej triedy cyklistického prívesu na kempovanie Expeditions Trailer bude stáť približne na 8 000 švajčiarskych frankov (okolo 8 267 euro). Navyše jeho výroba a doprava trvá od dvoch do piatich mesiacov. Údajne sa pracuje aj na terénnom modeli.

Postup zostavovania jedného z prívesov si môžete pozrieť vo videu TU.

Cyklistický príves na kempovanie Expeditions Trailer.