Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Legendárna hrôza Atari: "E.T." na dražbe eBay!

Legendárna hrôza Atari: "E.T." na dražbe eBay!
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
5. 11. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Čo už by to bolo za herných odborníkov, ktorí by nám radili kúpiť si zlú počítačovú hru? Existujú však okolnosti, ktoré vás donútia zamyslieť sa aj nad touto možnosťou. Na eBay totiž prebehne aukcia „legendárne hroznej“ videohry s E.T. Mimozemšťanom.

Ako sme vás ešte v apríli informovali, tvorcovia videohry a jej objednávatelia sa rozhodli vykonať tajné sprisahanie – úspech filmu o E.T. Mimozemšťanovi mal vyústiť do jeho hernej podoby. Časový úsek na vznik tejto hry bol však poriadne krkolomný a to sa odzrkadlilo na jej kvalite. Videohra síce uzrela svetlo sveta, no všetky jej exempláre zmizli a všetci sa tvárili, že nič. Áno, reč je o magnátoch a obrovskom náklade videohry a nie o pár kúskoch neznámych tvorcov. Odvtedy kolovalo množstvo domnienok, kde sa hra nachádza. V apríli ju však za prítomnosti médií odokryli v púšti v Novom Mexiku a teraz je na dražbe. Presnejšie, jej 99 kúskov. Ak chcete jeden kúsok legendy vlastniť, mali by ste byť v strehu a pripraviť si rozpočet – najzachovalejšie kúsky sú tu i za 500 dolárov.

Mimochodom, Microsoft pripravil dokumentárny film o vykopávaní a odokrývaní tejto videohry s názvom Atari: Game over, ktorý sa objaví exkluzívne na platforme Xbox 20.novembra.