Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Blackbird predstavuje nielen nové ukulele, ale i nový materiál

Blackbird predstavuje nielen nové ukulele, ale i nový materiál
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
20. 11. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Blackbird vyrába svoje ukulele Clara z nového kompozitného materiálu Ekoa. Ide o pevný a obnoviteľný materiál z rastlinných vláken, ktorý pravdepodobne čaká svetlá budúcnosť i vo výrobe nábytku a športových potrieb. Clara je zároveň debutom tohto ekologického materiálu.

Blackbird doteraz vyrábal svoje hudobné inštrumenty prevažne z karbónových vláken, ktoré majú bezpochyby množstvo výhod a dobrú odolnosť (sú známe a frekventované najmä v súvislosti s výrobou automobilov). Roky vývoja však vyústili do výroby nového materiálu s názvom Ekoa. Je totiž i šetrnejší k životnému prostrediu, na rozdiel od karbónových vláken.

 Nový prírodný materiál Ekoa sa uplatnil v ukulele

Ekoa je pevný a obnoviteľný materiál z rastlinných vláken, ktorý vznikol v spolupráci s Lingrove – distribútorom odolných prírodných materiálov. Ako všetky kompozitné materiály, Ekoa sa skladá v základe z dvoch zložiek – zo zosilnených rastlinných vláken a živíc. Spolu tvoria vlastnosti, ktoré hudobnému nástroju dodávajú vhodné akustické vlastnosti a zvuk ako z ozajstného dreva. Ukulele s názvom Clara je premiérovým produktom materiálu Ekoa a podľa slov výrobcu je vhodný i na výrobu športových potrieb či nábytku.