Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

PS4 mieri zajtra na Slovensko!

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
12. 12. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Fanúšikovia PlayStation sa dočkali, najnovšia verzia 4 príde zajtra, 13.decembra, na slovenský trh. Vo svete je dostupná už pár týždňov a zaujímavým faktom je, že k 1.decembru sa predalo už 2,1 milióna kusov.

Uvedenie hernej konzoly Sony PlayStation 4 bolo určite jednou z hráčskych udalostí roka. V USA je dostupná už od 15.novembra a v niektorých krajinách Európy od 28.novembra. A teraz sa slovenskí priaznivci PlayStation „už len raz vyspia“ a je to tu. Zajtra Sony prichádza so svojou hernou konzolou PlayStation 4 na Slovensko. Toto herné zariadenie zlomilo viacero rekordov – len v Amerike sa počas prvého dňa predalo viac ako milión konzol. PS4 obsahuje v základnom balení jeden ovládač. Samostatne je však možné dokúpiť ďalšie ovládače a kinect. Za poplatok sú tiež k dispozícii exkluzívne tituly pre PlayStation 4 - Killzone: Shadow Fall a Knack. Mnoho hráčov však ocení fakt, že na nej môžu hrať i tie staršie hry a tiež možnosť hrať hry i off line.  

PlayStation 4 na Slovensku
Pre osvieženie pamäti, PS4 má v hranatom tele 8 jadrový AMD procesor Jaguar, grafiku má na starosti tiež AMD. Pevný disk má kapacitu 500 GB a GDDR5 pamäti sa ušlo 8 GB. Na pripojiteľnosti sa nešetrilo, a tak nájdeme ethernet, dva USB vstupy 3.0, optický výstup, HDMI, AUX výstup, no pripojíme sa i bezkáblovo s Wifi či Bluetooth 2.1. V balení sa nachádza jeden vynovený ovládač Dual Shock 4, ktorý funguje na 1 000 mAh batériu. PS 4 camera, teda soňácky kinect, obsahuje dve kamery snímajúce HD so 60 frejmami za sekundu.