Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

iBag vám skúsi zabrániť v rozhadzovaní peňazí

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
31. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Taška s názvom iBag, plná senzorov, ktorá sleduje frekvenciu vyberania vašej kreditnej karty. Základom je mini-počítač Arduino a ten má na starosti varovné procesy, ktorými sa taška prejaví. Napríklad sú v taške LED svetlá, ktoré sa rozsvietia v momente, keď GPS čip zachytí, že sa nachádzate v blízkosti „nebezpečnej zóny“ – teda neďaleko obľúbených obchodov.

Ak patríte k nákupným maniakom, ktorí si kúpia vysnívanú vec i keby mali posledný týždeň pred výplatou jesť suchý chleba, máme pre vás riešenie. Je tu taška s názvom iBag, plná senzorov, ktorá sleduje frekvenciu vyberania vašej kreditnej karty. Základom je mini-počítač Arduino a ten má na starosti varovné procesy, ktorými sa taška prejaví. Napríklad sú v taške LED svetlá, ktoré sa rozsvietia v momente, keď GPS čip zachytí, že sa nachádzate v blízkosti „nebezpečnej zóny“ – teda neďaleko obľúbených obchodov.

iBag sleduje frekvenciu vyberania vašej peňaženky

Ak sa predsa len rozhodnete ignorovať LED svetlá a prekabátiť vaše svedomie, nasleduje odoslanie SMS správy vášmu dôveryhodnému partnerovi o tom, že ste zase vytiahli peňaženku a ste v riziku ďalšieho utratenia peňazí. Môže vám skúsiť ešte v poslednej chvíli zatelefonovať a odhovoriť vás. Taška iBag má totiž zabudovaný RFID modul, ktorý zaznamenáva výbery peňaženky z tašky. Nastaviť si však môžete i možnosť uzamknutia kabelky – iBag totiž obsahuje hodiny i kliešte, ktoré znemožnia výber peňaženky vo vašom „finančne najzraniteľnejšom čase dňa“. Taška je síce miernou hyperbolou, no má slúžiť aspoň na premýšľanie o tom, kam peniaze utratíte. Je možné ju objednať za 173 dolárov.