Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Miggo - najlepší "amígo" vášho fotoaparátu

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
3. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

V slovenčine tie heslá vždy znejú trochu menej silácky (Miggo - camera´s best amigo), no stále je obal Miggo dobrou partiou pre váš fotoaparát. Na jednej strane to obal je – no na druhej strane, keď je rozbalený, slúži ako remienok na zavesenie okolo krku či cez plece. Bol vytvorený tak, aby zaberal čo najmenej miesta a tým zjednodušil nosenie fotoaparátu.

Miggo je vyrobený z lykry a neoprénu a ponúka viacero farebných možností. Vďaka kombinácii týchto elastických materiálov je možné ho použiť na akýkoľvek fotoaparát. Prichádza však v 2 základných veľkostiach – menší je vhodný na kompaktné fotoaparáty, ráta však i s väčším objektívom a druhá veľkosť je stavaná na DSLR zrkadlovky. Na fotoaparát sa pripne pomocou skrutky na miesto pripevňovania statívu a potom sa už elastický obal dá obopnúť okolo tela fotoaparátu. Avšak skrutka obsahuje v sebe ďalší priestor na prípadné primontovanie k statívu.

Miggo je elastický obal na fotoaparáty v 2 veľkostiach

Aké sú však výhody? Nuž, najmä to, že nemusíte na turistiku so sebou nosiť klasickú veľkú tašku na DSLR, ale váš fotoaparát je v bezpečnom obale ukrytý vo vašom klasickom ruksaku. Tím dizajnérov stojacim za týmto výtvorom Miggo vytvoril práve ako odpoveď na dopyt po nejakom takomto type obalu. Tiež na základe reakcií pridal neskôr i malé vrecko na kryt od objektívu – aby ste ho nestratili neustálym nosením vo vreckách či odkladaním. Projekt získal podporu vďaka Kickstarteru a pre lepšie pochopenie je určite dobré si pozrieť priložené video.