Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

After Dark: Nezvyčajná noc v múzeu

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
7. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Tate Britain je jedno z najstarších múzeí v Londýne a najnovšie ho čaká jedna novinka v podobe nočných prehliadok. Pozor, budú však sprostredkované robotom vybaveným kamerou a matným svetlom. Robot sa bude pohybovať po múzeu po záverečných hodinách a vy si tak môžete užiť nezvyčajný pohľad na ľudoprázdne miesto plné pamiatok.

Patríte k takým nadšencom histórie a umenia, že ste potajomky vždy túžili ostať v múzei po záverečnej a v mesačnom svetle pozerať na tie najvzácnejšie a najstaršie pamiatky? V tom prípade je tu pre vás niečo, čo splní váš sen aspoň spolovice.

Tri Workers predstavuje svoju víziu nočných robotických prehliadok

Jedno z najstarších múzeí v Londýne, Tate Britain, sa dočká nočných prehliadok – avšak sprostredkovaných robotom vybaveným kamerou a matným svetlom. Robot sa bude pohybovať po múzeu po záverečných hodinách a vy si tak môžete užiť nezvyčajný pohľad na ľudoprázdne miesto plné pamiatok. Roboty budú štyri a ich úlohou nie je ponúknuť vedecké služby – teda presné zobrazenie pamiatok či detaily exponátov. Trojica tvorcov pracujúca pod názvom Workers podľa vlastných slov nechce spraviť plnohodnotnú náhradu návštevy múzea. Ich predstava je taká, aby záujemcom priniesli skôr dojmový zážitok, iné pocity ako pri návšteve počas dňa. Pracuje sa i na tom, aby sa mohli uskutočniť i spoločné virtuálne prehliadky viacerých osôb, ktoré si budú môcť takto navzájom zdieľať svoje dojmy. 

Projekt od tria Workers s názvom After Dark vyhral nedávno súťaž IK Prize, ktorá sa venuje kreatívnym talentom v oblasti digitálneho priemyslu. After Dark očaril a získal podporu 60,000 libier na rozbehnutie projektu. To sa má uskutočniť koncom leta 2014.