Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Inovatívne zaujímavosti v inováciách

Inovatívne zaujímavosti v inováciách
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
11. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Väčšina z nasledujúcich náradí, pomôcok či iných vecí sú inovatívne, či aspoň zaujímavé a nápomocné už samé osebe. No treba uznať, že s vylepšením, s akým ich uvidíte, ich budete mať 2-násobne radi.

Vedeli ste, že zips je s nami od roku 1896? Za jeho vznikom stoja Američania Judson a Earle. No po toľkých rokoch sa dočkal zmeny – pridal sa k nemu magnet, aby sa dva rady bežcov k sebe ľahšie dostali. (ilustr.foto - Gizmodo) 

Magnetický zips tiež pomôže v čase, keď sa ponáhľate na autobus

Kto patril k poctivým študentom vie, že zvýrazňovače vedia poriadne sprehľadniť učivo. No zaručene poznáte i to, aké je ťažké udržať krok s písmom a nezačať zvýrazňovať nasledujúce slovo, ktoré už nie je vidno. Zvýrazňovacia fixka totiž zakrýva svojím hrotom nasledujúce písmená. Prichádza však zvýrazňovač s priesvitným hrotom, kde je náplň vedená iba úzkym kanálikom do špičky.

Zaujímavá fixka s priesvitnou špičkou

Slnečné okuliare a ich skladovanie v malých ženských kabelkách je večným problémom. Ray-Ban vyrába svoje Wayfarers už od roku 1920 a ich popularita od toho dňa iba stúpla. No vývojári pridali vylepšenie – ohybný kĺb na skladanie. A keďže pribudlo trochu priestoru, ženy si odteraz môžu vziať o jednu vec do tašky navyše.

Skladacie Ray-Banky

Nie je to extrémne inovatívne – no napadlo by vás to vôbec? Preto si pozornosť zaslúžila i naberačka zmrzliny, ktorá prešla dizajnovou zmenou zvnútra a pridali sa i zúbky na okraji pre lepšie naberanie stuhnutej lákavej dobroty.

Naberačka na zmrzlinu so zúbkami a dekoráciou

Vyliať vedro vody nie je žiaden problém, no odteraz to bude jednoduchšie vďaka ergonomicky tvarovanej nádobe. Tak zachytíte naraz i uško a prevrátite ho pomocou drážky na spodnej strane.

Ergonomicky tvarované vedro

Máte ťažkosti s opätovným uzatvorením vínovej fľaše korkovým uzáverom? Našťastie je tu Helix, ktorý je špirálovito vyrezaný a tak bude uzavretie fľaše o niečo jednoduchšie.

Uzatvárateľná fľaša s korkovým závitom

Ak radi používate lepiace papiere, potom viete, že sa dajú lepiť iba z jednej strany, prípadne, ak ich odlepíte, druhý či tretí krát je už ťažšie udržať ich na stene. Ich výhoda je však flexibilita a možnosť lepiť ich na stenu, sprehľadňovať poznámky. Preto sú tu papiere plniace rovnakú funkciu, no neobsahujú lepkavý pásik, ale využívajú statickú elektrinu, takže ich môžete dokonca i niekoľkokrát „odlepiť“ a zase priložiť späť. 

Papieriky využívajúce statickú energiu